آموزش پخش صوت یا آهنگ در وردپرس

آموزش پخش صوت یا آهنگ در وردپرس

پلیر صوت و ویدیو بدون افزونه

برای ایجاد پلیر صوت و ویدیو بدون افزونه در سایتهای وردپرسی میتون علاوه بر افزونه از کدهای کوتاه خود وردپرس استفاده کرد. در این مطلب به معرفی و آموزش استفاده از کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس میپردازیم تا بتوانید انواع لیست پخش صوتی و تصویری را براحتی با آن ایجاد کنید، پس تا انتها همراه ما باشید.

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس برای استفاده از شورت کدهای صوت و فیلم باید وردپرس تان را به آخرین نسخه بروز کنید زیرا این کدهای کوتاه در نسخه های قدیمی تر از 4 بدرستی کار نمیکنند. پس از آپدیت وردپرس ابتدا باید فایلهای صوتی و تصویری را آپلود نماییم. برای اینکار هم میتوانیم از بخش افزودن پرونده چند رسانه ای در ویرایشگر دیداری وردپرس و هم از بخش کتابخانه رسانه وردپرس در منو پیشخوان اقدام به بارگذاری فایلهای موسیقی و ویدیو کنیم.

بیشتر بخوانید :استفاده از آیکون های زیبا در طراحی وب

اگر میخواهید یک فایل صوتی یا ویدیویی در نوشته یا برگه نمایش دهید از بخش افزودن پرونده چند رسانه ای آنرا انتخاب و بر روی گزینه افزودن به نوشته کلیک میکنیم تا به صورت خودکار به مطلب افزوده شود. همچنین میتوان از کد میانبر audio برای صدا و video برای فیلم ها استفاده کرد. در تصویر زیر کد کوتاه پخش صدا و پیش نمایش پلیر وردپرس را مشاهده میکنید.

پلیر صوت و ویدیو

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس | پلیر صوت و ویدیو بدون افزونه

یکی از قابلیتهای جالب و کاربردی وردپرس امکان اجاد لیست پخش موسیقی میباشد که میتوان در طراحی قالب وردپرس موسیقی برای بخش آلبوم های موسیقی از آن استفاده کرد. برای ایجاد لیست پخش صدا مطابق تصویر زیر اقدام کنید.

پلیر صوت و ویدیو

پس از بارگذاری فایلهای صوتی در کتابخانه چند رسانه ای وردپرس از منوی سمت راست گزینه ساختن فهرست پخش صوتی را انتخاب کرده سپس قطعات موسیقی که میخواهیم در لیست پلیر باشند را انخاب میکنیم. در این مرحله میتوانیم با استفاده از بخش جزئیات پیوست نام قطعه صوتی، نام خواننده، آلبوم، توضیحات و … را تغییر دهیم (اینکار را میتوان توسط پلیرهای صدا مانند jet audio از بخش ویرایش تگ نیز انجام داد). سپس بر روی گزینه ایجاد فهرست پخش تازه کلیک میکنیم تا پلیرمان ایجاد شود. با کلیک بر روی هر آهنگ پلیر آنرا انتخاب و پخش میکند. پس از انتشار مطلب دمو یا پیش نمایش پخش کننده آلبوم موسیقی شبیه تصویر زیر میباشد.

پلیر صوت و ویدیو

این را هم بخوانید:تبلیغات محتوایی

کد کوتاه ایجاد لیست پخش موسیقی در وردپرس

علاوه بر روشهای بالا میتوان با استفاده از کدهای کوتاه زیر لیست پخش موسیقی یا فیلم را نیز ایجاد کرد.

1
// پخش یک قطعه موسیقی
2
[ audio mp3=”lohrasbi.mp3″ ][/ audio ]
3
// ایجاد لیست پخش با ای دی هر قطعه موسیقی
4
[ playlist ids=”979,981,983,985,976,978″ ]
5
// پخش ویدیو
6
[ video src=”video-source.mp4″ ]

با دادن آدرس فایل صوتی یا تصویری به کدهای کوتاه audio و video میتوان آنرا در نوشته یا برگه وردپرس نمایش داد.
برای ایجاد لیست پخش باید شناسه id هر فایل صوتی را در کد کوتاه playlist قرار داد.

این را هم بخوانید:سیر تا پیاز تولید محتوا

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.