ر فع خطا Avoid a character set in the meta tag

ر فع خطا Avoid a character set in the meta tag

برای رفع خطا Avoid a character set in the meta tag میتوانید به کمک این توضیحات مشکل را رفع کنید .

ارور Avoid a character set in the meta tag به دلیل استفاده از متاتگ character set در قسمت هدر کد های سایت می باشد و GTmetrix توصیه می کند که این متاتگ از سمت سرور برای تاثیر روی اطلاعات و فایل ها ارسال شود تا دیگر نیازی به لود این متاتگ در تمام صفحات یک سایت اینترنتی نباشد.

همچنین تنظیم کردن کاراکتر به صورت meta http-equiv در مرورگر های قدیمی مثل اینترنت اکسپلوره 8 و ورژن های قدیمی تر باعث می شود که دانلودر پیش فرض ( lookahead downloader ) غیرفعال شود و زمان لود سایت را افزایش دهد.

مجموعه کارکتر یا character set چیست؟

character set یک لیست از پیش تعریف شده است که هر کارکتر با یک شماره مخصوص مشخص شده اند و مرورگر های اینترنتی می توانند با استفاده از این کارکتر های مشخص شده ، محتوای یک صفحه وب را نمایش دهند.

محبوب ترین مجموعه کارکتر های مختلفی مثل ASCII ، ISO-8859 و … وجود دارد اما محبوب ترین character set حال حاضر در دنیا UTF-8 می باشد.

امروزه با معرفی HTML5 دیگر بسیاری از مشکلاتی که به کارکتر ها مربوط می شدند رفع شده زیر در HTML5 به طور پیش فرض character set به صورت UTF-8 است.

رفع خطا Avoid a character set in the meta tag

رفع خطا Avoid a character set in the meta tag در زبان php

در صورتی که از زبان php در سایت خودتان استفاده می‌کنید . با خطای Avoid a character set in the meta tag مواجه شدید، میتوانید با استفاده از دستور زیر این درخواست رو در header ایجاد کنید.

header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");

سرور Nginx

اگر زبان مورد استفاده در سایت شما چیزی غیر از php هست. مثل asp یا پایتون و… باید قبل از هر کاری ببینید که نوع وب سرور استفاده شده چی هست. اگر وب سرور از نوع Nginx استفاده می‌کنید، با استفاده از کد زیر در بخش config سرور میتونید این درخواست رو ایجاد کنید.

more_set_headers -t 'text/html' 'Content-Type: text/html; charset=utf-8';

رفع خطا Avoid a character set in the meta tag

رفع خطا Avoid a character set in the meta tag سرور آپاچی

اما اگه از وب سرور Apache استفاده می‌کنید ، باید کد زیر رو در فایل htaccess. وارد کنید.

AddType 'text/html; charset=UTF-8' html

بعد از اینکه بسته به زبان برنامه نویسی و نوع سرور درخواست رو در هدر به صورت http ایجاد کردید. مجددا که سایت رو بررسی کنید خواهید دید، که خطا برطرف شده و گزینه Avoid a character set in the meta tag در جی تی متریکس با رنگ سبز نمایش داده خواهد شد.

این مطالب را نیز بخوانید :

رفع خطای Optimize the order of styles and scripts

خطا Prefer asynchronous resources

رفع خطا Combine images using CSS sprites

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.