رفع خطای Avoid bad requests

رفع ارور Avoid bad requests

رفع خطای Avoid bad requests

رفع خطای Avoid bad requests

برای رفع خطای Avoid bad requests که یکی از خطاهای pagespeed در سایت gtmetrix است. گاهی ممکن است که شما در کدها و یا فایل های HTML و CSS خود یک فایلی را فراخوانی کرده باشید که آن فایل دیگر وجود ندارد. بعنوان مثال ممکن است شما یک عکس را فراخوانی کرده باشید و کد آن را داخل فایل HTML یا CSS قرار داده باشید. مرورگر این درخواست را خوانده و عکس را از سمت سرور فراخوانی میکند. طبیعتا باتوجه به عدم وجود عکس سرور اطلاعاتی برای ارائه به مرورگر نخواهد داشت. این عمل نه تنها باعث صرف زمان برای فراخوانی و عدم ارسال اطلاعات از سمت سرور خواهد شد. بلکه همین عدم وجود تصویر برای سایت شما مناسب نخواهد بود. بعد از این اتفاق است که Avoid bad requests رخ می‌دهد.

 

رفع ارور Avoid bad requests

دلایل رخ دادن خطای Avoid bad requests

رخ دادن خطای Avoid bad requests می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن را در مثال بالا ذکر کردیم که به آن خطاط 404 نیز می‌گویند. که اکثر ما با آن مواجه شده‌ایم. یا دلیل دیگری که میتواند باعث بوجود آمدن خطای Avoid bad requests باشد. فراخوانی برخی از فایل ها از سایت های دیگر است که اکنون آن فایل ها و یا سایت ها به هر دلیلی در دسترس نیستند. دلیل دیگر این خطا میتواند خطای 500 باشد. اصولا زمانیکه فایلی فراخوانی شود . آن فایل به هر دلیلی موجود نباشد این خطا بوجود می‌آید.

رفع ارور Avoid bad requests

 

آموزش حل ارور Avoid bad requests در GTmetrix

وقتی سرور نتواند به درخواست مرورگر و کاربر برای دسترسی به یک آدرس یا فایل پاسخ دهد . معمولا کاربر با ارور 404 یا همان 404 Not Found مواجه می شود.

این خطا که یک پاسخ استاندارد HTTP است یعنی ارتباط کاربر و مروگر با سرور برقرار است اما سرور از پیدا کردن فایل یا آدرس درخواستی ناتوان است .و آن فایل یا آدرس بر روی سرور وجود ندارد و یا اینکه حذف شده است.

در سیستم های مدیریت محتوا به راحتی می توان این مدل از خطا ها را از بین برد و همچنین شما می توانید از Webmaster Tools نیز کمک بگیرید. که نیاز است ابتدا در آن ثبت نام کنید و سایت خود را ثبت کنید. و از طریق کنسول آن خطا ها و ارور های سایت خود را شناسایی کنید. ( آموزش ثبت سایت در وبمستر گوگل )

همچنین در خود سایت GTmetrix نیز پس از آنالیز کردن سایت ، فایل ها و آدرس هایی که دچار bad requests شده اند را برای شما نمایش می دهد تا راحت تر بتوانید اقدام به اصلاح یا حذف آن ها کنید.

همچنین شما در مرورگر هایی مثل موزیلا یا کروم هنگامی که در سایت خود هستید می توانید با زدن دکمه F12 می توانید به Inspect یا کنسول این مرورگر ها دسترسی داشته باشید و از طریق سربرگ Network ریکوئست های سایت خود را ببینید و ریکوئست هایی که به رنگ قرمز وجود دارند را شناسایی کنید.

پس از شناسایی و پیدا کردن آدرس یا فایلی که باعث بروز خطا Avoid bad requests می شود . می توانید نسبت به حذف یا اصلاح و جایگزین کردن آن اقدام کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.