رفع Avoid URL redirects

رفع Avoid URL redirects

رفع Avoid URL redirects

در این مقاله از مجموعه آموزش جی تی متریکس قصد داریم به نحوه رفع Avoid URL redirects در gtmetrix بپردازم. حتما برای شما هم این اتفاق افتاده که به هر دلیلی مجبور به تغییر آدرس یکی از صفحات سایت شدید و برای اینکه ارزشی که صفحه مورد نظر به دست آورده رو از دست ندهید با استفاده از ریدایرکت کردن سعی کردید به گوگل اعلام کنید که اعتبار این صفحه به آدرس جدید منتقل شود. اما وقتی که شروع به تست سرعت سایت کردید. میبینید که با یکی یا چندتا از این سه خطا در سایت خودتون مواجه شدید. همه این خطاها مربوط به ریدایرکت‌هایی است که در سایت صورت می‌گیرند و اگر به درستی از ریدایرکت استفاده نکنید، یا اینکه تعداد زیادی لینک ریدایرکت شده در سایت خود داشته باشید با مشکل کندی سرعت لود در سایت مواجه خواهید شد.

Redirect یا تغییر مسیر صفحات وب چیست؟

Redirect یا تغییر مسیر در صفحات وب روشی هست. که با استفاده از اون میتوانید بازدید کننده‌های یک سایت رو از یک آدرس به آدرس دیگه هدایت کنید. به عنوان نمونه شما صفحه‌ای با نام site.com/first-page دارید و حالا تصمیم گرفتید که کسانی که به این صفحه وارد میشوند رو به صفحه site.com/second-page منتقل کنید. این انتقال دادن‌ها به صفحات مختلف در عین حال که از نظر بهینه کردن سایت مفید هستند.میتوانند گاها باعث ایجاد مشکل شده و بخاطر زیاد بودن تعداد ریدایرکت‌ها سایت رو با مشکل کندی سرعت مواجه بکنند. که با بررسی سرعت سایت در جی تی متریکس به این مسئله برخورد خواهید کرد.

رفع Avoid URL redirects

چگونه تغییر مسیرها را کنترل کنیم؟

این امکان به استفاده شما و دلیل شما برای ریدایرکت صفحات به یکدیگر بستگی دارد.فرض کنید زمانی که سایت خودتان را ساختید از SSL استفاده نکردید. تازه میخواهید این کار رو انجام بدهید. پس در این صورت دو انتخاب برای ورود به سایت شما به وجود میاد که میتواند به شکل 1parche.com یا www.1parche.com باشد. اما حالا که تصمیم به استفاده از SSL گرفتید با در نظر گرفتن اینکه از WWW استفاده می‌کنید یا نه. باید این وضعیت رو مشخص کنید که کاربر به HTTPS://WWW.1parche.com منتقل بشود یا اینکه به آدرس HTTPS://1parche.com منتقلش کنید.

اشتباه رایج تو این مسئله اینه که اول میان و کاربر رو به آدرس سایت با https هدایت می‌کنند. بعدش به آدرس سایت با www که همین مسئله باعث میشه چند بار یک کاربر رو ریدایرکت کنید. انتخاب درست این است که برای یک بار و مستقیما کاربر را به HTTPS://www یا همان HTTPS:// منتقل کنید. تنها هدف شما باید این باشد که این تغییر مسیرهای پی در پی را فقط به یک بار محدود کنید، البته فقط برای زمانی که بهش واقعا نیاز دارید.

رفع Avoid URL redirects
  • Avoid landing page redirects: اگر با این خطا در جی تی متریکس مواجه شدید به این معنیه که باید از ریدایرکت کردن صفحات فرود دوری کنید.
  • Minimize Redirects: اگر با این خطا مواجه شدید به این معنیه که باید تعداد ریدایرکت هایی که در صفحات سایت دارید رو به حداقل برسونید.
  • Avoid URL redirects: اگر هم با این خطا مواجه شدید باید به صورت کلی از ریدایرکت کردن این آدرس صرف نظر کنید.

بسته به اینکه با کدوم یک از حالت‌های بالا مواجه بشید. باید آدرس رو بررسی کنید. ببینید که آیا اصلا ضرورتی به ریدایرکت کردن دارید یا خیر. ممکن است راه بهتری پیش روی شما باشد. که نیاز به ساخت صفحه جدید یا حتی ریدایرکت به یک صفحه دیگر نباشد. مسئله دیگه‌ای که در ریدایرکت وجود دارد اینه که همه لینک‌ها مربوط به سایت شما نیستند. قطعا از منابع خارجی مثل آمارگیرها، ابزار نمایش محتوای خاص از یک سایت در سایت خودتون و… استفاده بکنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *