اهمیت برندسازی و برندینگ

برندسازی

اهمیت برندسازی و برندینگ

برندسازی و برندینگ

برندسازی ؛ اهمیت برند برای مشتری به واسطه دانش مشتری از برند ایجاد میشود از جمله:

۱-عمق برند: ذهنیت مشتری در انتخاب برند از میان برندها به طور مثال بعد از شنیدن نام مایع ظرف شویی نام برند ریکا به ذهن می آید.

۲-گستردگی برند: هرچه تنوع تعاملات مشتری با برند شما بیشتر و پیچیده تر باشد فرصت ساخت اعتماد بلند مدت مشتری بیشتر میشود. مانند گوگل ،آمازون و..

branding

انواع برندسازی یا برندینگ:

اساتید بسیاری سعی در دسته بندی برندینگ داشته اند که چکیده آن شامل موارد زیر است:

 1. برندسازی مشارکتی یا Co-Branding : مشارکت با برند های دیگر برای دست یابی به اهداف مشترک
 2. برندسازی دیجیتال: استفاده از وب سایت ها ورسانه های اجتماعی برای تبلیغات برند و برندسازی
 3. برند سازی شخصی یاPersonal Branding : روش های شخصی برای ایجاد برند خودتان
 4. برندسازی کشوری: تلاش برای ایجاد کسب و کار از طریق جذب توریست

branding

بیشتر بخوانید:وب برندینگ چیست؟

سوالاتی مهم در رابطه با دید شما از برند سازی اینترنتی :

 • در برند شما ، چه نوع خدماتی یا محصولاتی ارائه خواهد شد و در چه سطحی از بازار این فرآیند انجام خواهد گرفت ؟
 • ارزش محصولات شما چیست ، و مشتری پس از دریافت و خرید محصول یا خدمات شما میتواند چه نوع نیازی را از خود برطرف سازد ؟
 • هدف شرکت شما چیست و چه اقداماتی را در نظر دارید تا به هدف اصلی یعنی برند سازی اینترنتی نزدیک تر شوید ؟
 • دقیقا بازار هدف شما کجاست ، معمولا بازار هدف شما چه نوع افرادی را به خود جذب خواهد کرد ؟
 • برای انتقال پیغام های خود به مشتری هایتان ، شعار اصلی تان چه خواهد بود ؟
 • آیا علم ارتباط برقرار کردن در کسب و کار اینترنتی را میدانید ؟
 • تا کنون به سوالاتی پاسخ داده اید ، شرکت خود را در یکسال آینده بصورت کامل تجسم کنید ، آیا با فرآیند های انجام گیری توسط شما ، شرکت شما ، خلاق خواهد بود یا پر انرژی .
 • فرض کنید که یکسال گذشته و مشتریان خودتون رو در ذهن خودتون تصویر کنید ، به نظر شما برندتان با چه نوع شخصیت هایی و همچنین ویژگی هایی با شما و برند شما ارتباط برقرار خواهند نمود .
 • شخصیت برند خود را با مشتریان بالقوه شرکت مقایسه کرده و ارتباط میان آن دو را شناسایی کنید. چه افرادی با چه نوع شخصیت و ویژگی هایی با برند شما ارتباط برقرار خواهند کرد؟

نکته های تکمیلی در برند سازی اینترنتی :

در زمان پاسخگویی به سوالات خودتون ، همواره ، مشتری ها و بازار هدف شرکت خودتون رو در ذهن داشته باشید .
توجه داشته باشید که به سوالات خودتون با صداقت پاسخ بدهید .

branding
توجه داشته باشید ، که این سوالاتی که از شما پرسیده شد دقیقا سوالاتی هست که مشاورین ساخت برندینگ از شما میپرسند و عملکرد شما رو بر اساس همین مورد پاسخ خواهند داد. شما نیز میتونید با در دست داشتن پاسخ همین سوالات به نزد مشاورین ساخت برندینگ بروید و با استفاده از سوالات نمونه های برنامه ریزی دقیقی رو در اختیار شما قرار خواهند داد که طبیعتا میتونه در روند کاری شما بسیار تاثیر گذار واقع بشود .

اما قبل از هر چیزی بهتر است برای شما بیان کنیم ، که آینده و نوع هدف شما وابسته به عملکرد امروز شما خواهد داشت ، همچنین توجه داشته باشید که برای برند سازی اینترنتی از قدم های اول خودتون اصلا به سادگی عبور نکنید ، به عنوان مثال نام تجاری کسب و کار اینترنتی شما ( دامنه ) و همچنین طراحی لوگو و …. میتونه بسیار مهم و مفید باشه و همین موارد ساده میتونه تاثیر زیادی در کسب و کار اینترنتی شما در آینده داشته باشه .

چند مهم جهت موفقیت و نظم در برندسازی اینترنتی

branding

برندسازی و طراحی لوگو را جدی بگیرید

اولین قدم و ساده ترین عناصری که میتونه در برندسازی شما مهم واقع بشه ، لوگوی حرفه و اختصاصی شما خواهد بود ، لوگوی سایت شما در شبکه های اجتماعی ، تبلیغات اینترنتی شما ، سایت شما ، و بسیاری از منابع مهم جهت پدیدار شدن شما نمایش خواهد شد ، طبیعتا اگر این لوگو حد جذابیت خاصی رو نداشته باشه ، میتونه برای فضای کسب و کار اینترنتی شما نقطه منفی وارد بکنه ، پس سعی کنید جهت برندسازی اینترنتی حتما لوگوی مناسبی را انتخاب کنید .

branding

سایت خود را جدی بگیرید .

مهمترین منبع شما در اینترنت ، سایت شما خواهد بود ، پایگاه اصلی وجود شما در دنیای بیکرانی که اگر بخواهیم توصیفش کنیم ، مثل یک فروشگاه 24 ساعته فیزیکی خواهد بود اشاره کنیم ، فقط تفاوتش این هست که سایت شما همه جا هست اما فروشگاه اینترنتی فیزیکی فقط در نقطه ای خاص وجود خواهد داشت .

پس باید دقت کنید که طراحی سایت شما کاملا حرفه ای باشه ، طراحی سایت کار اصلا سختی نیست ، شما میتونید بهترین سایت رو در کمترین زمان ممکن پیاده سازی کنید ، و هر نوع طرحی که مدنظر خودتون هست رو بدون داشتن کمتر حد تخصص پیاده سازی کنید ، پس نیازی هم ندارید که حتی پولی رو صرف شرکت های طراحی سایت بکنید .

branding

اما خب میخواهیم بگیم که همه چیز رو هم ساده نگیرید ، استاندارد و اصول مهمی وجود دارد که با رعایت نمودن اونها میتونید نتیجه مناسبی رو بگیرید ، توجه داشته باشید که فقط به طراحی نیز نپردازید ،UX سایت شما نیز به شدت مهم میباشد و باید برای طراحی کار های خودتون اون رو نیز بسیار در نظر بگیرید .

برندسازی و ایمیل کسب و کار اینترنتی

این مورد نیز شاید کمی ساده باشد ، اما خب طبیعتا شما باید برای برندینگ خودتون یک ایمیل کاملا مرتبط با کسب و کارتون داشته باشته باشید و این مورد نیز یکی از ضرورات جهت برندسازی اینترنتی شما به حساب خواهد آمد .

branding

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

در حال حاضر با رشد چشمگیر شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین و اساسی ترین وظیفه هایی که برای شما وجود دارد ، حضور شما در شبکه های اجتماعی خواهد بود ، شبکه های اجتماعی شما نه تنها جهت جذب بازدید کننده و کاربران و مشتریان هرچه بیشتر به شما کمک خواهد کرد .

بلکه اعتباری در برندسازی اینترنتی شما نیز به حساب خواهد آمد که با استفاده از اون میتونند افراد ببینید که آیا شما دنبال کننده ای دارید یا خیر … هر چند که مورد اولی که گفتیم میتونه بسیار در سیستم کاری و حوزه فروش شما موثر واقع شود ، و به شرطی که اصول مربوط به این حوزه را بدانید میتونید بسیار موفق و کاربردی واقع بشوید .

branding

این را هم بخوانید:روش های تبلیغات اینترنتی که باید بشناسید!

وبلاگ مهم است

یکی دیگر از مواردی که در برندسازی اینترنتی خودتون باهاش مواجه خواهید شد ، وبلاگ آموزشی میباشد ، وبسایت شما جهت ارتقا درجه باید ، مطلب های آموزشی مفید و مهمی رو نیز قرار بدهد ، تا به این طریق هم بتونید اعتماد سازی مناسبی در بین کاربران خودتون بدست بیارید و هم اینکه با وجود مطالب بیشتر خودتون رو در این حوزه مطرح نمایید و نزد موتور های جستجو گر نیز ، معتبر به چشم آیید .

branding

برندسازی و سئو برگ برنده شماست

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به اون اشاره ویژه ای رو داشته باشیم ، موتور های جستجو گر میباشد ، موتور های جستجو گر میتونند برگه برنده هر شخصی در حوزه برندسازی اینترنتی باشند ، شما باید به تخصص و دانش مناسبی در این حوزه برسید تا بتونید ، افراد بسیار زیادی رو به خودتون جذب بکنید .

و ازین طریق بتونید محصولات و خدمات مناسبی رو بفروش برسونید ، دوستان عزیز توجه داشته باشید ، اولین عامل موفقیت در کسب و کار اینترنتی بخش فروش آن خواهد بود ، شما تا اونجایی که در توانتون هست باید ، دانش و علم و آگاهی رو جهت بفروش رساندن محصولات اینترنتی خودتون بدست آورید تا بتونید پایدار بمونید و هدف خودتون رو خلق کنید.

و همچنین به یاد داشته باشید که موتور های جستجو گر ، میتونند این عامل رو برای شما فراهم سازی کنند ، چرا که مشتری به دنبال خدمات شماست و اگر شما ظاهر شوید ، با استفاده از اصول مربوطه حتما از شما خریدش را انجام خواهد داد .

به ایمیل مارکتینگ همیشه محتاجید

دوستان عزیز ، میرسیم به اصلی ترین عنصر یک برندسازی اینترنتی موفق ، و آن هم ایمیل مارکتینگ یا خبرنامه ایمیل خواهد بود ، دوستان من ایمیل شاید بشه گفت جزو تنها ترین ابزار های اینترنتی است که از پیدایش اینترنت تا کنون کاربرد داشته و نه تنها کاربرد خودش رو از دست نداده .

branding

بلکه هر روز بیشتر از قبل میتونه مفید واقع بشه ، از ایمیل مارکتینگ میتونید برای اعتماد سازی بین خودتون و کاربران خودتون استفاده کنید ، ایمیل مارکتینگ جزو تنها ترین عامل هایی هست که به شما کمک خواهد کرد ، به بهترین شکل ممکن با مشتری های خودتون در ارتباط باشید ، پس یادگیری اصول و علم استفاده ازین مورد نیز جزو مهماتی خواهد بود که در این مسیر به آن نیاز خواهید داشت .

برای داشتن بهترین برند با کارشناسان ما مشورت کنید و یا نظرات خود را با یکپارچه به اشتراک بگذارید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *