معنی و مفهوم تبلیغات تصویری

تبلیغات تصویری

معنی و مفهوم تبلیغات تصویری

تبلیغات تصویری چیست؟

زمانی که تبلیغات تصویری (Display Advertising) برای اولین بار در جهان بازاریابی ظاهر شد بسیاری از بازاریابان نسبت به آن واکنش منفی نشان دادند. Display Advertising که به نظر می رسید فاقد محتوا و ارزش است ، نظر همگان را نسبت به خود منفی کرده بود. با پیشرفت تکنولوژی، افراد شروع به تماشای تبلیغات تصویری و تبلیغات دیجیتالی از زاویه ای دیگر نمودند. گرچه مطمئناً هزاران تبلیغات هرز و بیهوده در اینترنت جریان دارد، اما بسیاری تبلیغات مفید و مؤثر نیز وجود دارند. با ما همراه شوید…

تبلیغات تصویری

در ساده ترین حالت، تبلیغات تصویری به استفاده از تبلیغات از متن گرفته تا تصویر و صوت بر روی یک وب سایت اشاره دارد. نمایش تبلیغات به عنوان راهی برای کسب و کارهایی محسوب می شود که از ترافیک وب سایت خود درآمد مالی به دست می آورند. چرا که تبلیغ کنندگان جهت نمایش تبلیغات خود در کنار محتوای یک صفحه ی اینترنتی هزینه پرداخت می کنند.

در حالی ‌که این مفهوم برای کسب و کارها و تبلیغ کنندگان جذاب بود، استراتژی های اجرایی آغازین فاقد مقیاس پذیری بود. فرایند قرار دادن تبلیغات بر روی یک وب سایت مبتنی بر یک فرایند فروش مستقیم بین تبلیغ کننده و صاحب وب سایت بود. که در آن فضای تبلیغات می توانست براساس معیارهای مختلفی خریداری گردد. چنین رهیافتی برای مدتی ادامه داشت. با این حال تبادلات بین شرکت ها لزوماً براساس محتوا نبود. به این معنی که تبلیغات نمایش داده شده اغلب ربطی به محتوای وب سایت نداشت. این امر نهایتاً منجر به بی توجهی و عدم اعتماد خوانندگان به تبلیغات نمایش داده شده گردید.

تبلیغات تصویری

با این وجود، ابزارهای به مراتب پیچیده تری از آن زمان تاکنون معرفی شدند. که به تبلیغ دهندگان اجازه می داد تبلیغات مبتنی بر محتوا را که توسط مخاطبان بهتر پذیرفته می شد، ارایه دهند. به لطف تبادل تبلیغات و قراردادهای لحظه ای، تبلیغ دهندگان می توانند بر روی فضای تبلیغاتی که محتوای مرتبط دارند هزینه نمایند. این امر براساس معیارهای هدف گذاری مخاطبان انجام می گردد.

علاوه بر این تغییر در فرایند، معرفی تکنیک های سر راست تر تبلیغ مانند تبلیغات بومی (Native Advertisement) و هدف گیری مجدد (Retargeting) به باز تعریف روشی که مردم تبلیغات آنلاین را مشاهده و با آن تعامل برقرار می کنند، کمک نموده اند.

هدف گیری مجدد retargeting

نوعی تبلیغات آنلاین است که کمک می کند برند خود را به کاربرانی که بدون تبدیل شدن به لید (lead) سایت شما را ترک کرده اند نشان دهید. برای بسیاری از وب سایت ها تنها 2 درصد بازدیدکنندگان در همان بازدید اول تبدیل به لید می شوند. هدف گیری مجدد ابزاری برای دستیابی به 98 درصد باقیمانده که در همان ابتدا تبدیل نشده اند می باشد.

تبلیغات تصویری

تبلیغات بومی Native Advertising

نوعی از تبلیغات پولی است که در آن تبلیغ ارایه شده از فرم و عملکرد عادی پلتفرم یا سایتی که در آن نمایش داده می شود پیروی نموده . و لطمه ای به تجربه کاربری بینندگان وارد نمی کند. برای مثال در یک سایت به اشتراک گذاری ویدیو، تبلیغات به صورت ویدیو ارایه می شود.

درحالی که تبلیغات تصویری به تکامل در جهت بهتر شدن ادامه می دهد. همه این تغییرات نهایتاً با یک منحنی یادگیری استفاده همراه است. موارد زیادی وجود دارند که باید هنگام برنامه ریزی جهت اجرای یک تبلیغ پولی در نظر گرفت، و بدون یک ایده روشن در مورد اجرای صحیح تبلیغ تصویری، تبحر در روش اجرای آن کماکان چالش بزرگی برای بسیاری از کاربران محسوب می گردد.

همانگونه که اشاره گردید، تبلیغات آنلاین پولی از زمان ظهور آن راه درازی رفته است. با اینحال براساس تحقیقات صورت گرفته، 98 درصد تبلیغات کنندگان پول خود را در اینگونه تبلیغات هدر می دهند.

مشکل از عدم درک مناسب از تبلیغات تصویری ناشی می شود. هم درک چگونگی استفاده از کانال های تبلیغات به شیوه ای که بیشترین فایده را برای اهداف مشخص شرکت داشته باشد و هم چگونگی مهارت یافتن در نرم افزارهای لازم برای انجام آن.

برای مطالعه بیشتر : افیلیت مارکتینگ

تبلیغات تصویری موثر، دیگر به بنرها و … محدود نمی شود. بلکه این نوع تبلیغات راه خود را به پست های شبکه های اجتماعی نیز پیدا کرده است. یک تحقیق توسط Hubspot نشان داده که 53 درصد مخاطبان و مشتریان آنها از تبلیغات در کنار دیگر اقدامات بازاریابی درونگرا استفاده می کنند. جهت اطمینان از اجرای صحیح تبلیغات نمایشی، google و Linkedin ابزارهایی را در اختیار کاربران خود قرار داده اند.

این را هم بخوانید : تبلیغات بنری

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.