ساخت اکانت FTP در سی پنل

ftp

ساخت اکانت FTP در سی پنل

اکانت FTP

 FTP Account چیست ؟

برای انتقال فایل ها از کامپیوتر بر روی سرویس دهنده ، حداقل به یک FTP Account برای برقراری ارتباط نیاز دارید . در صورتی که اپراتورهای سایت شما بیش از یک نفر باشند می توانید برای هر کدام یک FTP Account مستقل ایجاد و اجازه دسترسی آنها را به دایرکتوری ها یا فایها با قابلیت خواندنی ، نوشتنی و … تعیین نمائید.

FTP مخفف عبارت File Transfer Protocol پروتکلی استاندارد جهت انتقال فایل بین کامپیوترهای مختلف می باشد. توسط این پروتکل و نرم افزارهای اف تی پی سمت کاربر، مانند FileZilla ،CuteFTP و … می توانید فایل های خود را بدون استفاده از کنترل پنل به هاست خود انتقال دهید.

درصورتیکه مدیریت سایت را در اختیار چند نفر قرار داده اید و هر کدام احتیاج به آپلود فایل روی هاست دارند می توانید از اکانت اف تی پی برای محدود کردن سطح دسترسی هر مدیر استفاده کنید به این صورت که برای هر یک از آنها یک اکانت اف تی پی ایجاد کنید تا بتوانند بصورت همزمان و بدون ایجاد اختلال برای یکدیگر به فایل های سرور دسترسی داشته باشند.

نحوه ایجاد اکانت FTP در سی پنل :

ابتدا باید وارد سی پنل هاست خود شده به بخش FTP Accounts بروید.

ftp

1- در این مرحله یوزر دلخواهی که می خواهید بعنوان یوزر اف تی پی ایجاد کنید وارد می کنید.
2- رمز دلخواه برای اکانت اف تی پی را وارد کنید.
3- رمز فوق را برای تصدیق مجدد وارد کنید.
4- در این قسمت سطح دسترسی اکانت اف تی پی را می توانید تعیین کنید.
در این مثال مسیر public_html/admin ست شده که به این معنا می باشد که کاربر تنها قادر به مشاهده و اعمال تغییرات در پوشه admin خواهد بود.
5- بر روی create ftp account کلیک کنید.
اکانت FTP شما آماده است.
Quota : عبارت است از مقدار فضایی که به کاربر اف تی پی اختصاص داده می شود. بصورت پیش فرض توصیه میشود Unlimited را تغییر ندهید.

ftp

تغییر رمز اکانت FTP :

پس از ساخت اکانت اف تی پی نیز می توانید رمز آن را مطابق مراحل زیر تغییر دهید:

ftp

با یکپارچه و آموزش ها همراه باشید …

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *