چگونه فروش اینترنتی خود را افزایش دهیم؟

افزایش فروش اینترنتی

چگونه فروش اینترنتی خود را افزایش دهیم؟

افزایش فروش اینترنتی بدون شک یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های افزایش درآمد است. اگر با روش‌ها و تکنیک‌های بازاریابی و فروش اینترنتی آشنا باشید به راحتی می‌توانید فروش خود را چندین برابر کنید.

هر روز کسب و کارهای زیادی در اینترنت راه اندازی می‌شوند اما بسیاری از آنها با وجود پتانسیل بالا شکست می‌خورند و تنها درصد بسیار کمی از آنها به موفقیت می‌رسند. چرا این اتفاق می‌افند و چطور می‌توانید مطمئن شوید جزو دسته‌ای هستید که به موفقیت می‌رسید؟

افزایش فروش اینترنتی

برای افزایش فروش‌ آنلاین همواره به دنبال یادگیری بیشتر باشید. در دنیای امروز معلومات و دانش شما است که موفقیت شما را تضمین می‌کند. توصیه‌های ساده اما بسیار مهم زیر به شما نشان می‌دهد چگونه مشتریان بیشتری جذب کنید و فروش آنلاین خود را افزایش دهید.

راهکارهایی برای افزایش فروش اینترنتی

در پاسخ به سوال چگونه فروش اینترنتی خود را بالا ببریم؟ باید به شما بگوییم که فروش شما بستگی به چند عامل مهم دارد که در زیر به شما گفته شده:

 • بهینه سازی سایت (سئو)
 • تغییرات تکنیکی سایت
 • تغییرات در شیوه بازاریابی
 • استفاده از همه فضای آنلاین
 • افزایش فروش اینترنتی

مهمترین عواملی که در فروش شما تاثیر گذار است، این 4 مورد است. که هر بخش را به صورت جداگانه باید بررسی کنیم. ادامه این مقاله به شما کمک می‌کند تا تا در هر بخش به صورت جداگانه تغییراتی را ایجاد و تاثیرات آن را در فروشتان ببینید.

نکته : تضمین بازگشت وجه بی‌قید و شرط را در فروش خود بگنجانید

در بسیاری از مواقع، تنها دلیل خرید نکردن مشتریان، نبود ضمانت برای خرید است. هنوز هم اغلب مخاطبین خرید آنلاین را نامعتبر می‌دانند. در این حالت در بیشتر مواقع، کاربران به خاطر عدم ضمانت از خرید خود صرف نظر می‌کنند. مسلماً اولین دلیل این ترس و بی اعتمادی و قبول نکردن ریسک خرید به خاطر مسئله مالی و خطر از دست رفتن پول در ازای هیچ چیز می باشد.
البته همه کاربران در این مورد حق دارند، چرا که آن ها اطلاعی از محصول مورد نظر ندارند و حتما این فکر را می‌کنند که اگر محصول را بخرند و آن سالم نباشد تکلیف چیست؟ اگر کیفیت محصول با آن چیزی که در توضیحات آن ارائه شده است متفاوت باشد و یا اگر محصولی اشتباهی فرستاده شود آنوقت چه می‌شود؟ چنین سؤالاتی باعث می شود تا هر کاربری با احتیاط بیشتری به سمت خرید آنلاین برود.

افزایش فروش اینترنتی

پس شما باید برای مقابله با این مشکل و اطمینان خاطر دادن به کاربران، سیستم پشتیبانی حرفه ای و بازگشت پول خرید در صورت عدم رضایت را در اختیار مشتریان قرار دهید. درواقع می توان گفت سرنوشت تجارت شما در این زمینه با چنین مسئله ای گره خورده است. حتی کوچک ترین خریدها نیز برای کاربران شامل این پارامترها می شوند.

راهکار های افزایش فروش اینترنتی

1-بهینه سازی سایت (سئو) راه افزایش فروش اینترنتی

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ با انجام مراحل زیر:

داشتن یک سایت تنها بدون بهینه سازی مانند داشتن فروشگاهی در بیابان است که هیچ رهگذری از آنجا رد نمی‌شود.

سئو سایت ها مهمترین قسمت یک فروش اینترنتی است. اگر سایت شما روی کلمات کلیدی که منجر به دیده شدن بهتر شما و پیدا کردن سریع تر سایتتان کار نشده باشد، عملا سایت شما هیچ جایی نه یده می‌شود و نه به کارتان خواهد آمد. سئو به شما کمک می‌کند تا بهتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید و آنها به سمت شما بیایند. پس بهتر است مفاهیم اولیه سئو را بدانید.

افزایش فروش اینترنتی

فرض کنید شما فروشنده لباس مجلسی خانم ها هستید و یک سایت برای خودتان طراحی کرده اید. خانم هایی که در طول روز به دنبال لباس مجلسی می‌گردند، اول در اینترنت سرچ می‌کنند تا ببینند که مدل ها و رنگ های جدید کدامند تا یک پیشفرضی در ذهن خود داشته باشند و بعد به خرید بروند.چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟

زمانی که خانمی در فضای اینترنت کلمه لباس مجلسی جدید را سرچ کند و سایت شما در اولین صفحه گوگل باشد و همچنین نکات اصولی بازاریابی را در سئو رعایت کرده باشیدف به سایت شما سر می‌زند و لباس مورد نظر را انتخاب می‌کند. اگر شما خوب بازاریابی کرده باشید و سایت شما اصولی طراحی شده باشد، شک نکنید که خرید به صورت اینترنتی و یا حضور در فروشگاه شما انجام خواهد شد.

افزایش فروش اینترنتی

مشتری زمانی که لباس مد نظر را پیدا کند دیگر شما را ول نخواهد کرد. پس راهکار افزایش فروش اینترنتی به همین سادگی است. نیازی نیست دنبال ترفند های فروش بگردید چند نکته ساده شما را متحول خواهد کرد. چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ اولین جواب برای این سوال سئو چیست و چرا باید به سئو اهمیت دهیم.

نکات مهم در بهینه سازی سایت (سئو)

اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید حتما مشاوره بگیرید. مشاوره رایگان سئو در هر شرکتی که در این زمینه کار می‌کند موجود است. از این امکان استفاده کنید. نکته مهم بعدی در سئو تولید محتوای یونیک است. کپی کار نباشید و محتوا اختصاصی سایت خودتان را داشته باشید. فقط تولید محتوا نکنید. تولید محتوا با کیفیت بهترین گزینه برای افزایش فروش در اینترنت است. برای کاربر تولید محتوا کنید نه فقط برای بالا آمدن سایت.

افزایش فروش اینترنتی

مهمترین راهنمای افزایش فروش اینترنتی استفاده از بهترین کلمات کلیدی برای تولید محتوا است. کلمه کلیدی مناسب کاربران بیشتری را به سمت شما می‌کشد. یادتان باشد که تکنیکال سئو از اولین پایه های سئوی سایت شماست. حتما موارد درج شده در تکنیکال سئو را رعایت کنید.

این را هم بخوانید : پلتفرم های رایگان انتشار محتوا

2-دومین روش افزایش فروش اینترنتی تغییرات تکنیکی سایت

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ سوال مهم این است خودتان را جای مشتری بگذارید آیا خودتان حاضرید از سایت خودتان خرید کنید؟ هزینه طراحی وب سایت را پرداخت کرده اید اما باز هم فروشی ندارید. حتی سئو هم روی سایت شما انجام شده اما تاثیرات آن را نمی‌بینید؟ سایت شما کاربر پسند نیست. راه های بالا بردن فروش اینترنتی بعد از سئو داشتن سایت اصولی و تکنیکی و همچنین بازاریابی مناسب در آن است. که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

 • پرسونا مخاطب
 • بالا بردن ترافیک سایت

افزایش فروش اینترنتی

پرسونا مخاطب

هرچه مردم بیشتر احساس کنند که پیشنهادی که داده می‌شود برای آنها مناسب تر و مخصوص آنها است، احتمال مشتری شدن آنها بیشتر است.چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟

بگذارید آن را به شما ثابت کنم. یک مثال ساده: فرض کنید میخواهید کفشی مخصوص محل کار بخرید. لیست مهم:
جنسیت شما
سن
وزن
جایی که شما به طور معمول کار می‌کنید.

حال، آیا ترجیح می دهید کفشهایی طبی مناسب محل کار، و یا کفش هایی برای جنسیت شما، گروه سنی، وزن و سایز و همچنین نوع استفاده شما طراحی شده باشد، خریداری کنید؟

افزایش فروش اینترنتی

نیازی به فکر نیست جواب شما بله است. این یعنی پرسونا مخاطب. هدف شما شناسایی گروه های مشتری – نیازها، خواسته ها و موارد استفاده مشتریان است. پرسونا خریدار در واقع یک گروه خاص از مشتریان بالقوه است، یک شخص خاص که می خواهید محصولتان را به او پیشنهاد کنید و بفروشید.

تغییرات تکنیکی سایت شما برای پرسونا خریدار باعث می شود تا در مورد خواسته ها و نیازهای آنها با مشتری صحبت کنید. افراد به خودشان اهمیت می دهند و از شما انتظار اهمیت متقابل را دارند، به همین دلیل پرسونا مشتری برای موفقیت در بازاریابی بسیار مهم هستند. در اصل، به این معنی است که به چه کسی می فروشید، وضعیت آنها، آنچه فکر می کنند، نیازهای آنها و تردیدهای آنهاست. اگر مشتری خود را دقیق می‌شناسید و می‌دانید چه می‌خواهد، پس سایتتان را به سمت خواسته های مخاطب ببرید.

افزایش فروش اینترنتی

نحوه افزایش فروش اینترنتی از طریق بالا بردن ترافیک سایت

یکی دیگر از روشهای افزایش فروش اینترنتی، ترافیک سایت است.

 1. هدف قرار دادن افراد مناسب
 2. پیام درست در زمان درست

تقریباً غیرممکن است که مردم چیزهایی را که به آن نیاز ندارند و یا نمی خواهند بخرند. فرض کنیم شما فروشنده لپ تاپ هستید و به طریقی مرا به سایت خود ببرید، من آن را خریداری نمی کنم. من قبلاً یک لپ تاپ خریده ام و در خال حاضر نیازی به خرید یک عدد دیگر ندارم. پس محصول شما ربطی به من ندارد و مشتری شما نخواهم شد.چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟

افزایش فروش اینترنتی

یک عنصر اصلی ترافیک زیاد، جذب افراد مناسب است. اگر منابعی را که باعث ایجاد ترافیک می‌شود هدر ندهید، فروش خود را افزایش خواهید داد. به عنوان یک بازاریاب، یکی از مشاغل ثابت شما یافتن ترکیب مناسب بازاریابی است:

 • رسانه مناسب برای تبلیغ (رایگان یا پرداخت هزینه)
 • پیام درست و جذاب
 • پیشنهاد مناسب

اگر رسانه را به درستی انتخاب کنید و تبلیغات و محتوای خوبی بگذارید، بزرگترین خدمت بازایابی را برای کسب و کارتان کرده اید. پرسونای مخاطب همراه با رسانه تبلیغاتی مناسب معجزه افزایش فروش فروشگاه اینترنتی شماست. چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ با طراحی سایت فوق العاده

افزایش فروش اینترنتی

از روشهای افزایش فروش اینترنتی طراحی سایت زیبا و فوق العاده

چگونه طراحی وب سایت را شروع کنیم؟ به طور خلاصه: طراحی زیبا از طراحی زشت بهتر فروش می کند. زیبا به معنای استفاده از همه نوع افکت و همه رنگ ها و افکت های حرکتی نیست. زیبا، ساده و کاربردی

چگونه بفهمیم سایت ما زیبا نیست؟

اگر سایت را خودتان را درست کردید و شما طراح با تجربه سایت نیستید و بالای 20 سایت قبلا طراحی نکرده اید، متاسفانه باید بگویم که سایت شما زیبا نیست. اگر سایتتان را به فریلنسر ها یا اشخاص نامطمئن سپرده اید و از تکنیک های بازاریابی عصبی در سایت استفاده نکرده اید، سایت شما مناسب نیست. بسیاری از وب سایت های زشت را دیده ایم که صاحبان مربوطه فکر می کنند عالی به نظر می رسند. زیبایی در نگاه بیننده مهم است.

محصول شما چه مشکلی را حل می‌کند

به طور خلاصه:
اگر می‎خواهید بدانید چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ محصول شما چگونه مشکلات مشتریان را حل می کند یا وضعیت آنها را بهبود می بخشد. فقط عکس محصول یا تعریف از کارتان نمی‌تواند به فروش شما کمک کند.

مزایای خاص (ارزش) را ارائه دهید و به مشتریان باید بگویید که چرا باید از شما بخرند و نه رقیب شما.

طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شرکتی را براساس نیاز مردم و مشتری ها تغییر دهید.

درک از مراحل خرید

خودتان را جای مشتری بگذارید و ببینید برای خرید از خودتان یا سایتتان باید چه کنند. و بعد به جواب سوال چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ خواهید رسید.چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ نکته مهم این است که آنها مستقیماً برای خرید می‌آیند، اما شما چه کار می‌کنید؟ شما درخواست می کنید فوراً ثبت نام کنید. چرا باید ثبت نام کنند؟ مشتری برای خرید محصول آمده و شما حرف های بی ربطی به او می‌زنید. مراحل خرید خود را آسان کنید تا مشتریها از شما فرار نکنند.

اعتماد سازی

چگونه فروش اینترنتی خود را بالا ببریم؟ با اعتماد سازی

شما چگونه به یک سایت اعتماد می‌کنید و از آن خرید می‌کنید؟ تا زمانی که مشتری احساس نکند که شما سایت معتبری هستید از شما خرید نمی‌کند. اما در زیر برای شما روش های اعتماد سازی را نوشته ایم:

 1. نظر سنجی از مشتریان ( از مشتری بخواهید نظرش را در مورد سایتتان بنویسد)
 2. خواندن نظرات دیگران (نظرات دیگر کاربران تاثیر زیادی در روش های افزایش فروش اینترنتی می‌گذارد)
 3. نماد اعتماد
 4. دیدن آدرس، شماره تلفن ثابت
 5. عکس از محل کارتان (گالری)
 6. طراحی سایت مناسب (سایتی که مشخص باشد به آ« اهمیت داده اید و کسی پشت آن حضور دارد)
 7. مدارک شرکت ،دفتر، فروشگاه و…

اگر غیر واقعی به نظر برسید مشتری به شما اعتماد نخواهد کرد.

به نمایش گذاشتن رضایت مشتری

فیدبک‌ها و بازخورد مشتریان از همه ابزارها و روش‌های اعتمادسازی بهتر عمل می‌کند. منتشر کردن اسکرین شات پیام‌های مشتریان شما در پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام تبلیغاتی شما از مهم‌ترین روش‌های اعتماد سازی مشتریان است. معرفی مشتریان رضایتمند از ابزارهای افزایش محبوبیت برند شماست. به اشتراک گذاری محتوا تولید شده توسط مشتریان شما نیز یکی دیگر از کارهایی است که می‌توان برای نمایش رضایتمندی مخاطب استفاده کرد. در این روش باید از مشتریان بخواهید تا با محصولی که از شما خریداری کرده‌اند عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند. حتما حواستان باشد که رضایت مشتریان را در جایی از وبسایت یا شبکه اجتماعی خود ثبت کنید تا هر کاربری که به سراغ محصول شما می‌آید این قسمت را ببیند و با بررسی این قسمت راحت‌تر تصمیم بگیرد. مثلا در وبسایت خود می‌توانید یک صفحه گالری درست کنید و عکس‌های مشتریان را در آن‌جا به نمایش بگذارد یا در پروفایل اینستاگرام خود یک هایلایت به نام عکس‌های شما و یه هایلایت دیگر به نام رضایت مشتری درست کنید.

3-تغییرات در شیوه بازاریابی از مهمترین راههای افزایش فروش اینترنتی

بعد از اینکه برای سئو و تغییرات اساسی سایت خود تصمیم گرفتید، نوبت به شیوه بازاریابی شما می‌رسد. همیشه همه چیز را به سرچ کردن و از طریق گوگل شما را پیدا کردن نگذارید. خودتان هم وارد عمل شوید و به بهبود شرایط خرید کمک کنید. حتما می‌پرسید چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ نکات زیر به شما در این راه کمک می‌کند.

از بازاریابی پیامکی غافل نشوید.

در کنار سئو به سایتتان کمک کنید که بیشتر بازدید بگیرد. چگونه فروش اینترنتی را افزایش دهیم
از طریق مشتریانی که از شما خرید کرده اند و با شما آشنایی دارند، پیامک های جذاب و تحریک کننده برای بازدید از سایت بفرستید، و محصولات یا خدمات جدید را معرفی نید. حتی برای مشتریانی که احتمالی هستند و یا حتی نام شما را هم نشنیده اند مناسب است.

پیشنهاد به مشتریان حضوری

از پرسنل و یا کارمندان بخواهید که اگر مشتری حضوری دارید، حتما سایت را به آن ها معرفی کنند.

شبکه های اجتماعی

در شبکه های مختلف اجتماعی سایتتان را معرفی و مزایای خرید از آن را بگویید. هر شبکه اجتماعی یک شانس برای خرید بیشتر از شماست.

مزایای خرید آنلاین

از مشتریان بخواهید حتما از سایت خرید کنند. برای کسانی که از سایت خرید می‌کنند یک مزیت خاص یا یک امکان ویژه بگذارید تا به سایت شما سر بزنند.

تبلیغات آنلاین

از تبلیغاتی که در فضای آنلاین وجود دارد استفاده کنید. با سایت های مرتبط به محصولتان همکاری کنید و درخواست تبلیغ بدهید تا از این راهکارهای افزایش فروش اینترنتی بتوانید استفاده کنید.

بازاریابی تلفنی ویژه

زنگ زدن به منازل یا شرکت ها را با بازاریابب های کسل کننده تمام کنید. به جای آن سایتتان را ارتقا دهید و از مردم و شرکت ها پشت تلفن بخواهید که برای دیدن این محصولات خاص به سایت سر بزنند. بجای اینکه بازاریابی را به سمت معرفی محصول ببرید، اجازه دهید مردم خودشان کیفیت شما را ببینند.

4-استفاده از تمامی امکانات فضای آنلاین

یکی دیگر از جواب هایی که می‌توان به این سوال داد چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ استاده از شبکه های اجتماعی است. اگر دقت کرده باشید درحال حاضر اینستاگرام مهم ترین شبکه اجتماعی است که در ایران فعالیت دارد. اما چگونه منجر به فروش بیشتر شما می‌شود. قبل از هر چیز باید بدانید که استراتژی اینستاگرام چیست؟ بعد از آن باید به سراغ استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام بروید و برای کسب و کار خود تعیین کنید که چه محتوایی برای کاربران شما مناسب است.

این برنامه برای شما سود خوبی خواهد داشت اگر به خوبی بدانید که چگونه افزایش فالوور دهید و از امکانات آن استفاده کنید. اگر در این زمینه زمان و توانایی کافی ندارید هزینه مدیریت پیج اینستاگرام را برون سپاری کنید و شاهد رشد پیج خود باشید. یادتان نرود که این برنامه ها برای شما یک امتیاز به حساب می‌آیند. پس از هیچکدام غافل نشوید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.