روش های افزایش بازدید سایت

روش های افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت و نکاتی که باید بدانید!

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت یکی از اصلی ترین کارهایی است که هر صاحب سایتی باید به آن اهمیت دهد. در واقع اگر شما صاحب هر کسب و کار آنلاینی هستید باید در صدد بالا بردن بازدید سایت خود باشید. فرقی نمی کند چه خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. در هر صورت باید به فکر بالا بردن بازدید سایت تان باشید. کاملا مشخص است که ترافیک هر سایتی جزئی از سرمایه آن است.

هر چقدر که وب سایت شما از هر لحاظی عالی باشد تا زمانی که نتوانید ترافیک واقعی دریافت کنید بی فایده است. و هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

افزایش بازدید سایت

دلیل عمده بسیاری از کسب و کارهای آنلاینی هم که موفق نیستند نداشتن ترافیک کافی است. همین حالا وب سایت هایی وجود دارند که از هر لحاظی با کیفیت هستند. ولی مشکل اصلی آن ها دیده شدن است. در واقع مدیران این سایت ها در بالا بردن ترافیک سایت شان ناتوان هستند. و نمی توانند به خوبی روزانه ترافیک واقعی و هدفمندی را روانه سایت خود کنند.

در این مقاله قصد داریم روش هایی را به شما معرفی کنم تا به راحتی بتوانید ترافیک واقعی و هدفمندی را به سایت خود جذب کنید.

اگر شما هم احساس می کنید در افزایش بازدید سایت تان مشکل دارید در این مقاله جامع همراه ما باشید.

کسب بازدید (ترافیک) وب‌سایت دقیقاً چه معنا و مفهومی دارد؟

افزایش بازدید سایت

قبل از شروع این مبحث، بهتر است که به طور کامل با پایه و اساس بحث ترافیک و بازدید سایت آشنا شوید. در توضیح خیلی ساده این مورد که هرکسی می‌تواند آن را بازگو کند. می‌توان گفت که کسب بازدید یا ترافیک سایت یعنی زمانی که بازدیدکنندگان و کاربران وارد سایت شما شوند. هر ورود برابر است با یک بازدید. اما هر ورود به منزله کسب یک بازدید بیشتر نیست. معمولاً بازدیدها بر اساس IP کاربران شمرده می‌شوند. و ملاک اصلی رتبه‌بندی‌ها نیز بر اساس همین شمارش به صورت روزانه است.

در ضمن، این فقط کاربران اینترنتی نیستند که ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهند. بلکه ربات‌ها و ابزارهای آنلاین دیگری هم هستند که چنین بازدیدهایی رقم می‌زنند. این تعریف بسیار ساده با ظاهر فریبنده‌ای که دارد باعث شده تا اشتباهی بسیار رایج گریبان‌گیر وب‌مسترهای امروزی شود. اغلب این افراد حتی افراد باتجربه‌تر، تمام تمرکز و انرژی خود را به منظور “کسب بازدید” می‌گذارند.

افزایش بازدید سایت

در بحث بازاریابی آنلاین، هیچ‌وقت کمیت بر کیفیت اولویت نخواهد داشت. این طرز فکری که اکثر وب‌مسترها با آن درگیر هستند. فقط بحث جذب “بازدید” است نه “بازدیدکننده واقعی” . و همین مسئله باعث می‌شود تا تلاش‌های مستمر این افراد آنطور که باید نتیجه نداشته باشد.

با این توضیحات باید گفت که تمرکز اصلی شما نباید فقط روی تعداد بازدیدهای کسب شده باشد.  بلکه باید روی مسئله نرخ تبدیل تمرکز کنید. مسلماً هرچه بازدیدهای کسب شده بیشتر باشد، شانس افزایش نرخ تبدیل نیز بیشتر می‌شود. درنتیجه تمام تمرکز شما باید روی این مسئله باشد. در غیر این صورت حتی اگر میلیون‌ها بازدید هم داشته باشید، سودی برای شما وجود نخواهد داشت. مگر اینکه از کسب بازدید فقط به منظور دریافت سفارش تبلیغات نمایشی استفاده کنید.

بنابراین، مسئله پیش روی ما این است. چطور کاری کنیم که وب‌سایت ما قابلیت جذب بازدیدهای منجر به افزایش نرخ تبدیل را داشته باشد؟ در ادامه به این مسئله می‌پردازیم . و راهکارهای مناسب برای محقق‌سازی این مورد را بررسی خواهیم کرد.

افزایش رتبه سایت چه رابطه‌ای با افزایش بازدید سایت دارد؟

افزایش بازدید سایت

بعد از آشنایی با بحث بازدید و ترافیک سایت، بهتر است با بحث رتبه سایت، موضوع مرتبط دیگری که دانستن آن بسیار مهم است آشنا شوید. اگرچه رتبه سایت دقیقاً با بازدید و ترافیک سایت مرتبط است. اما فاکتورهایی که باعث افزایش رتبه سایت می‌شوند ممکن است لزوماً در افزایش بازدید سایت نقشی نداشته باشند.

شما با ایجاد بستری مناسب و کسب بازدیدهای روزانه می‌توانید رتبه سایت خود را نیز به مقدار زیادی بهبود دهید. اما از جایی که رتبه‌بندی سایت‌ها کمی پیچیده‌تر است. برای همین باید در کنار مسائل گفته شده در مورد افزایش بازدید وب‌سایت، به موارد دیگری نیز توجه کنید.

افزایش بازدید سایت

همان‌گونه که گفتیم، ترافیک‌های ارسال شده به وب‌سایت شما می‌تواند از طرف بازدیدکنندگان انسانی یا رباتی باشند. از مهم‌ترین ربات‌هایی که این کار را انجام می‌دهند. ربات‌ها و الگوریتم‌های معروف گوگل هستند. که به منظور بررسی و آنالیز سایت‌ها و رتبه‌بندی‌ها، وارد سایت‌ها می‌شوند. گوگل تنها منبع ارسال این ربات‌ها نیست. و به همین خاطر در میان این ربات‌ها، بدافزارهایی نیز به منظور سرقت اطلاعات و یا تخریب بخش‌هایی از یک سایت وجود دارند. به همین دلیل است که بحث امنیت سایت یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در بازاریابی اینترنتی است.

بیشتر بخوانید : الگوریتم کبوتر گوگل ، الگوریتم گورخر گوگل ، الگوریتم رنک برین ، الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل ، الگوریتم پاندا ، الگوریتم پنگوئن گوگل

افزایش بازدید سایت

منابع ترافیک‌های دریافتی

اگر به عنوان یک صاحب کسب‌و‌کار آنلاین، به خوبی بدانید که کانال‌های دریافت بازدید چه چیزهایی بوده و مردم از چه روش‌هایی سایت شما را بازدید می‌کنند. با توانایی و دانش خیلی بهتری می‌توانید این راه‌ها را گسترش داده. و مقدار خیلی بیشتری بازدید را روانه سایت خود کنید. ترافیک‌های دریافتی یک وب‌سایت به صورت مستقیم و غیرمستقیم هستند.

افزایش بازدید سایت

ترافیک‌های مستقیم شامل مواردی هستند که کاربران به صورت بدون واسطه و با میل شخصی خودشان وارد سایت شما شوند. این مورد می‌تواند از طریق وارد کردن آدرس دامنه سایت شما در مرورگرها و یا کلیک کردن روی لینک سایت شما در یکی از منابع در دسترس و سریع باشد. اما ترافیک‌های غیرمستقیم بخش بیشتری از بازدیدهای یک سایت را تشکیل می‌دهند. و شامل موارد خیلی بیشتری می‌شوند.

لیست زیر برخی از مهم‌ترین موارد مربوط به این نوع بازدیدها است. که در بازاریابی آنلاین از آن‌ها با عنوان کانال‌های بازاریابی یاد می‌شود:

1. بازدیدهای ارگانیک یا طبیعی

بازدیدهایی که مستقیماً از طریق صفحات نتایج موتورهای جستجو انجام شده باشند. و یا بازدیدهایی که از طریق کلیک‌های کاربران روی لینک مرتبط به سایت شما در منابع غیرتبلیغاتی صورت گرفته باشند، با عنوان ترافیک طبیعی شناخته می‌شوند. برای مثال اگر کاربری کلمه‌ای را در گوگل جستجو کرده و سایت شما به عنوان نتیجه مرتبط نمایش داده شود و آن کاربر روی لینک سایت شما کلیک کند. شما یک بازدید کاملاً طبیعی دریافت کرده‌اید.

افزایش بازدید سایت

2. بازدیدهای ارجاعی

اگر لینک یکی از صفحات سایت شما به عنوان یک لینک مرجع در یک سایت دیگر قرار گرفته باشد و کاربران روی آن کلیک کنند . یعنی شما یک بازدید طبیعی و به اصطلاح بازدید ارجاعی دریافت کردید. گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها به بازدیدهای ارگانیک رتبه‌های بهتری می‌دهد.  چرا که این بازدیدها مستقیماً به خاطر کیفیت محتوای سایت شما صورت گرفته اند.

3. بازدیدهای تبلیغات کلیکی (تبلیغات موتورهای جستجو)

بازدیدهای تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click و دیگر انواع تبلیغات متنی، درست نقطه مقابل بازدیدهای طبیعی هستند. در این حالت ترافیک کسب شده برای سایت شما از طریق تبلیغات کلیکی یا تبلیغات مشابه دیگر دریافت شده اند. لازم به گفتن نیست که این تبلیغات و این بازدیدها پولی بوده. و شما در ازای مبلغی معین، بازدیدهایی معین دریافت خواهید کرد.

4. بازدیدهای تبلیغات تصویری

نوع دیگری از بازدیدهای تبلیغاتی موسوم به تبلیغات تصویری یا Display Traffic نیز وجود دارد. که سایت شما را در منابع مختلف و در شبکه‌های تبلیغاتی گسترده به معرض نمایش قرار می‌دهد. این تبلیغات اگرچه به کارآمدی تبلیغات کلیکی نیستند، اما نکته انحصاری آن‌ها این است که این تبلیغات برای هر قشر و هر نوع کاربری که به سایت‌های حاوی تبلیغ شما مراجعه کرده اند نمایش داده می‌شود.

5. بازدیدهای حاصل از همکاری در فروش

نوع دیگری از بازدیدها نیز وجود دارد که با عنوان بازدیدهای همکاری در فروش یا Affiliate Traffic نام‌گذاری شده‌اند. در این نوع از ترافیک، هر بازدیدی که از طریق لینک‌های Affiliate دریافت شود، که به واسطه هر سرویس‌دهنده‌ای قابل ارائه است، با این عنوان شناخته می‌شود.

افزایش بازدید سایت

6. بازدیدهای شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی از برترین مکان‌ها برای به اشتراک‌گذاری مطالب هستند. یکی از کاربردهای این شبکه‌ها برای تجارت‌های گوناگون معرفی محصولات و سرویس‌هایشان در آن‌ها است. بازدیدهایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی و کلیک‌هایی که در مطالب به اشتراک گذاشته شده در این شبکه‌ها عاید شما شود، با عنوان بازدیدهای شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شوند.

7. بازدیدهای ایمیلی

از دیگر روش‌های کسب بازدید، بازدید از طریق لینک‌های ارسال شده در ایمیل‌ها به کاربران است. با اضافه کردن لینک صفحات سایت در متن ایمیل‌ها می‌توان ترافیک سایت را افزایش داد.

۲۲ روش افزایش بازدید سایت به صورت رایگان

اگر به دنبال بالا بردن بازدید سایت در گوگل هستید و به این فکر می‌کنید که چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم، باید بگوییم که اگر بتوانید روش‌های زیر را به درستی پیاده‌سازی کنید، آنگاه نتایج شگفت‌انگیری انتظار شما را می‌کشد.

افزایش بازدید سایت

۱- بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو (SEO)

در همان شروع کار برای بالا بردن بازدید سایت، باید تمرکزتان روی پیدا کردن کلمات کلیدی باشد که نشان‌دهنده محتوای بلاگ شماست. معمولا تمرکز شما باید روی انتخاب یک یا دو کلمه کلیدی برای هرکدام از صفحات وب‌سایت‌تان باشد. ضمن اینکه می‌توانید از ابزارهای SEO و ابزارهای پیداکردن کلمات کلیدی برای پیدا کردن کلمات مرتبط کمک بگیرید.

در ابتدا روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که حجم جستجوی آنها کمتر از ۱۰ هزار جستجو در ماه باشد. بعد از اینکه چند ماه از راه‌اندازی بلاگ‌تان گذشت و صفحات محصول خود را بهینه‌سازی کردید، می‌توانید روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که حجم جستجوی بیشتری دارند.

افزایش بازدید سایت

ترفند اصلی برای افزایش بازدید سایت در این قسمت این است که اول بتوانید پی‌ریزی قدرتمندی از کلمات کلیدی مرتبط داشته باشید. نکته مهم دیگر این است که باید تا می‌توانید از مزایا و ظرفیت‌های بلاگ خود در فروشگاه آنلاین‌تان بهره ببرید؛ چراکه روی افزایش بازدید جستجوی گوگل به صورت ارگانیک تاثیر خیلی زیادی دارد.

۲- تازه‌سازی محتوا

تازه‌سازی محتوا یکی از روش‌های هک سئو است که خیلی‌ها برای بالا بردن بازدید سایت از آن استفاده می‌کنند. اصولا در این روش باید محتوای قدیمی و منقضی‌شده را از صفحات سایت خود حذف کنید و به جای آن بخش‌های جدید با محتوای مرتبط داشته باشید.
ساده‌ترین کار برای تازه‌سازی محتوای صفحه محصولات این است که از کاربران بخواهید نظرات یا نقد و بررسی‌های خود از محصولات را در بخش نظرات بنویسند. در این حالت گوگل نظردهی کاربران را یک کار مداوم و به عنوان محتوای جدید تشخیص می‌دهد. ضمن اینکه می‌توانید با انتشار دائمی و مستمر بازخورد کاربران و خریداران، محتوای صفحات خود را تازه نگه‌دارید.

افزایش بازدید سایت

۳- معرفی سایت به موتورهای جستجو برای افزایش بازدید سایت

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای افزایش بازدید سایت و سئو مفید خواهد بود، درخواست از موتورهای جستجو برای خزش و ایندکس کردن سایت شماست تا بتوانید در ورودی‌های مرتبط با سایت‌ خود در گوگل رتبه بگیرید.

۴- ایجاد بک ‌لینک

بک لینک‌ها بخش مهم دیگری از سئو هستند که می‌توانند در بالا بردن بازدید سایت شما نقشی مهم ایفا کنند. زمانی که یک سایت دیگر به سایت شما لینک می‌دهد، سیگنال‌هایی به گوگل می‌رسد که نشان از ارزشمند بودن سایت شما دارد و می‌گوید سایت شما با کلمات کلیدی که روی آنها لینک شده مرتبط است.

علاوه بر این بک لینک‌ها می‌توانند ترافیک زیادی را به سمت فروشگاه اینترنتی شما سرازیر کنند. کاربران با کلیک کردن روی لینک موردنظر به سایت و فروشگاه شما می‌رسند و احتمالا پایان این مسیر منجر به خرید می‌شود.

برای گرفتن بک لینک حتما نیازی نیست هزینه کنید و امکان دریافت بک لینک به صورت رایگان از منابع مختلف وجود و باید این کار را به صورت اصولی انجام دهید.

 

۵- چشم از رقبا برندارید

تحلیل رقبا یکی از مهمترین روش‌هایی است که برای افزایش بازدید سایت خود باید انجام دهید. باید تلاش کنید بفهمید منابع اصلی ترافیک دریافتی رقبا از کجاست و مخاطبان آن بیشتر در کدام کانال‌های بازاریابی قرار دارند.

یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که سایت رقبا را در ابزار الکسا وارد کنید و به بخش Upstream Sites بروید تا ببینید کدام سایت‌ها قبل از صفحه فرودِ سایت رقبا بازدید شده‌اند.

افزایش بازدید سایت

اگر دیدید گوگل در صدر این فهرست بود متوجه می‌شوید که از تبلیغات گوگل ادز و سئو استفاده کرده‌اند. اگر فیسبوک یا پلتفرم‌های دیگر منبع ترافیک ورودی رقبا بودند، باید سراغ تبلیغات در این بسترها بروید. یا اگر دیدید بیشترین ترافیک ورودی از سمت یکی از بلاگ‌های فعال در این حوزه بوده‌ است، شما نیز باید استراتژی خود را روی همکاری با چنین بلاگ‌هایی معطوف کنید.

۶- بهینه‌سازی محتوای سایت براساس کلمات کلیدی طولانی

با اینکه ممکن است هنگام تحقیق کلمات کلیدی به کلمات کوتاه برسیم و بخواهیم روی آنها کار کنیم، اما نباید از کلمات کلیدی بلند (Long Tail Keywords) نیز غافل شویم. این کلمات خاص می‌توانند ورودی خوبی برای ما داشته باشند و در بالا بردن بازدید سایت کمک کنند.

از آنجایی که این کلمات خاص هستند شانس بیشتری برای رتبه‌گرفتن دارند؛ چرا که هنوز رقبای زیادی سمت آنها نرفته‌اند. نه‌تنها رتبه گرفتن در کلمات کلیدی بلند و مرتبط ساده‌تر است، بلکه امکان حدس‌زدن قصد جستجوکننده نیز راحت‌تر خواهد بود.

زمانی که تجربه کاربری سایت خود را متناسب با قصد جستجوکننده ایجاد می‌کنید، پس محتوای شما هم بیشتر متناسب با چیزی است که او دنبالش می‌گردد. این روش در افزایش بازدید جستجوی گوگل به صورت ارگانیک از سوی گروهی از کاربران هدف خیلی خوب جواب می‌دهد.

افزایش بازدید سایت

۷- اضافه کردن محتوا یا محصول روی سایت به صورت روزانه

از آنجایی که یکی از عوامل مهم گوگل برای رتبه‌بندی میزان تازه‌بودن محتواست، بنابراین به‌روزرسانی دائمی محتوای سایت به صورت روزانه می‌تواند خیلی مفید باشد. این کار نه‌تنها برای سئو خیلی خوب است، بلکه دلیلی برای بازگشت و بازدید دوباره کاربران از سایت خواهد بود. اگر آنها بدانند که هر روز چیز جدیدی بری کشف کردن در سایت شما وجود دارد، بیشتر ترغیب می‌شوند که هر روز به سایت‌تان سر بزنند.

۸- انتشار محتوای اختصاصی روی سایت برای افزایش بازدید سایت

راه‌اندازی بلاگ، برگزاری دوره رایگان، انتشار فایل‌های ارائه، برگزاری وبینار و انتشار دیگر محتوای مرتبط در سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد. اگر بتوانید طبق برنامه پیش بروید و محتوای خود را به صورت اختصاصی منتشر کنید، کاربران دلیلی برای بازگشت به سایت شما خواهند داشت.

افزایش بازدید سایت

۹- برگزاری آزمون و انتشار نتایج برای افزایش بازدید سایت

آزمون‌ها یکی از موثرترین ابزارهای تولید سرنخ هستند که در آمیخته بازاریابی محتوایی خیلی کاربرد دارند. نرخ تبدیل آزمون‌ها و مسابقات پرسش و پاسخ بسیار بالاست و نه‌تنها می‌توانید از ایمیل‌های به دست آمده برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنید، بلکه اطلاعات خوبی از جواب‌های کاربران به دست می‌آید.

اما اگر بخواهیم در مورد افزایش بازدید سایت صحبت کنیم، باید بگوییم کاربران نه‌تنها زمان خوبی برای شرکت در آزمون مورد نظر صرف می‌کنند، بلکه نتایج را از طریق شبکه‌های اجتماعی یا هر پلتفرم دیگری به اشتراک می‌گذارند و باعث می‌شوند بازدید سایت شما افزایش پیدا کند.

۱۰- سراغ پادکست بروید

این روزها بازار پادکست در ایران نیز خیلی بهتر از گذشته شده است و شاهد پادکست‌های حرفه‌ای و جذابی هستم. پادکست‌ها می‌توانند مخاطبان زیادی داشته باشند و در نتیجه این مخاطبان برای حمایت از شما و شنیدن پادکست‌های‌تان به صورت ناخودآگاه بازدید سایت شما را بالا می‌برند.

افزایش بازدید سایت

اهمیت پادکست:

افزایش آگاهی از برند: ممکن است کاربران ابتدا شما را از طریق پادکست‌های‌تان بشناسند و سپس به سایت شما مراجعه کنند.
ایجاد رابطه با مشتریان: شما می‌توانند از طریق محتوای پادکست خود برای مشتریان‌تان ایجاد ارزش افزوده کنید. ضمن اینکه می‌توانید با ارائه محتوای تعاملی و جذاب کاری کنید که تجربه لذت‌بخشی از برند شما داشته باشند.
بهبود سئو: این روزها پادکست در بهبود سئو اهمیت زیادی دارد و چون کدهای صوتی شما در سایت جاسازی می‌شود فرصت خوبی برای بهبود وضعیت سئو خواهید داشت.

۱۱- نوشتن در بسترهای رایگان نشر محتوا

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که محتوایی را بنویسید و روی پلتفرم‌های رایگان انتشار محتوا نظیر ویرگول، مدیوم یا لینکدین منتشر کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای سایت خودتان بک لینک بسازید یا اینکه از کاربران بخواهید مطالب تکمیلی و جذاب‌تر را در سایت‌تان دنبال کنند.

افزایش بازدید سایت

۱۲- انتشار محتوا در بسترهای ویدیویی

محتوای ویدیویی را باید بهترین نوع محتوا برای تعامل با مخاطبان بدانیم. از این رو تلاش کنید برخی از محتواهای خود را به صورت ویدیویی بسازید و برای بالابردن بازدید سایت آنها را در پلتفرم‌های رایگانی چون آپارات، یوتیوب، تماشا و… منتشر کنید. اگر بتوانید حداقل هفته‌ای یک ویدیو منتشر کنید، ترافیک سایت‌تان افزایش خوبی خواهد داشت.

۱۳- از قابلیت پست مهمان استفاده کنید

اگر این امکان را دارید که دیگران بتوانند برای شما مطلب بفرستند یا محتوای خود را روی سایت شما منتشر کنند، حتما از این ظرفیت استفاده کنید. پست مهمان دو ویژگی خیلی خوب دارد؛ یکی اینکه شما می‌توانید برخی از پست‌های‌تان را به صورت مهمان در بسترها و سایت‌های پرمخاطب منتشر کنید و دوم اینکه دیگران می‌توانند از سایت شما برای انتشار پست مهمان استفاده کنند.

این کار نه‌تنها باعث افزایش بازدید سایت می‌شود، بلکه میزان تعامل و مشارکت مخاطبان را نیز بالاتر می‌برد. البته باید حواستان باشد که قوانین پست مهمان را به‌درستی رعایت کنید. در این صورت به خوبی می‌توانید از ظرفیت بک لینک برای بالابردن بازدید سایت خود استفاده کنید.

افزایش بازدید سایت

۱۴- قدرت شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرید

یکی از مهمترین کارهایی که برای افزایش بازدید سایت می‌توانید انجام دهید استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است. شما می‌توانید با در نظر گرفتن قوانین هر پلتفرم لینک سایت یا پست‌های خود را قرار دهید و از این طریق بازدید ارگانیک و رایگان بیشتری جذب کنید.
اگر فروشگاه اینترنتی داشته باشید نیز می‌توانید با استفاده از بازاریابی محتوایی محصول خود را تبلیغ کرده و در نهایت با استفاده از لینک موردنظر مخاطبان را به سمت صفحه محصول و خرید آن سوق دهید.

افزایش بازدید سایت

۱۵- لینکدین را فراموش نکنید

شاید برخی تصور کنند لینکدین فقط شبکه اجتماعی متخصصین است و بیشتر برای بازاریابی B2B به درد می‌خورد، اما در واقع لینکدین یکی از بهترین بسترهای نشر رایگان محتوا و دریافت ترافیک برای سایت است. شما می‌توانید با انتشار محتوای جذاب در لینکدین برای سایت یا فروشگاه اینترنتی خود ترافیک بیشتری جذب کنید.

۱۶- اضافه کردن دکمه به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی برای افزایش بازدید سایت

اضافه کردن دکمه به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی در کنار پست‌های بلاگ، صفحه محصولات، تصاویر و دیگر محتوای سایت به کاربران کمک می‌کند تا خیلی ساده بتوانند محتوای شما را همراه با لینک آن به اشتراک بگذارند. همین کار در بالا بردن بازدید سایت شما نقش مهمی دارد؛ چراکه دیگران نیز روی آن لینک کلیک کرده و وارد سایت‌تان می‌شوند.

۱۷- ایمیل مارکتینگ، ابزاری جادویی برای افزایش بازدید سایت

با استفاده از ایمیل مارکتینگ و قراردادن لینک در پیام‌های ارسالی می‌توانید ترافیک بیشتری را برای سایت و فروشگاه‌ اینترنتی خود دریافت کنید. در حالی که برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام در قراردادن لینک خیلی حساس هستند، اما ایمیل مارکتینگ بهترین کانال برای این کار است.

۱۸- شرکت در گروه‌ها و انجمن‌ها برای افزایش بازدید سایت

حضور در گروه‌های و انجمن‌های تخصصی آنلاین نیز روشی دیگر برای افزایش بازدید سایت است. در این روش شما ضمن شرکت کردن در بحث‌های شکل‌گرفته، هر جایی که لازم باشد می‌توانید لینک محتوای سایت خود را ارسال کنید تا دیگران بتوانند از آنها استفاده کنند.

۱۹- همکاری با هم‌صنفی‌ها و برندهای دیگر

یکی دیگر از کارهایی که برای بالا بردن بازدید سایت خود می‌توانید انجام دهید، همکاری با هم‌صنفی‌ها و برندهای دیگر است. شما می‌توانید محتوای آنها را منتشر کنید و آنها نیز می‌توانند محتوای شما را به اشتراک بگذارند. هر کدام از شما مخاطبان خاص خودتان را دارید که این بازی برد-برد باعث می‌شود ترافیک بیشتری جذب کنید.

۲۰- به‌روزرسانی و بهبود مطالب قدیمی

احتمالا زمانی که مطالب قدیمی را منتشر کرده‌اید، الگوریتم‌های گوگل متفاوت بوده‌اند یا شما تجربه کمتری نسبت به تولید محتوا داشته‌اید. به‌روزرسانی و بهبود مطالب قدیمی مطابق با ترندهای روز و الگوریتم‌های گوگل روش دیگری است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان بازدید سایت‌تان را افزایش دهید.
برای این کار می‌توانید با اصلاحات جدید یا اضافه کردن بخش‌های جدید مطلب‌تان را دوباره منتشر کنید، یا می‌توانید از کلمات LSI (کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی) مطلب خود را تازه‌سازی کنید یا می‌توانید مطلب قبلی را داده‌های جدید به‌روزرسانی کنید.

۲۱- محتوای خوشه‌ای اهمیت زیادی دارد

محتوای خوشه‌ای یا کلاستر نقش زیادی در افزایش بازدید سایت دارد. در این نوع محتوا شما یک کلمه کلیدی اصلی انتخاب کرده و محتوایی را پیرامون آن منتشر می‌کنید. سپس محتوای اصلی را به عنوان ستون درنظر گرفته و مرتبط با آن چند محتوای دیگر تولید می‌کنید.
در این روش نه‌تنها تعداد مطالب منتشر شده شما افزایش پیدا می‌کند، بلکه اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و از سوی دیگر به خوبی می‌توانید بین مطالب لینک‌سازی حرفه‌ای انجام دهید.

۲۲- انتشار محتوای طولانی

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث بالا بردن بازدید سایت در گوگل می‌‌شود، تولید و انتشار محتوای طولانی و جامع است که مخاطبان درگیر آن می‌شوند و زمان زیادی را روی سایت شما صرف می‌کنند. درست است که شاید برخی مخاطبان حوصله خواندن مطالب طولانی را نداشته باشند، اما اگر مطلب و محتوای شما مفید و گره‌گشا باشد، قطعا تا انتها با آن همراه خواهند شد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.