آموزش تصویری نصب قالب در وردپرس

آموزش تصویری نصب قالب در وردپرس

نصب قالب های متفاوت و جدید در وردپرس

نصب قالب در وردپرس ، همانطور که می دانید یکی از ویژگی های وردپرس که آن را نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا محبوب تر می کند انعطاف پذیری بالای آن است. همچنین وجود قالب های وردپرس و پلاگین های وردپرس برای این CMS یکی از مزایا دیگر آن است.

چگونه قالب های رایگان را نصب کنیم

در مخزن وردپرس قالب های فراوانی وجود دارد که بعضی از آن ها امکانات فوق العاده ای دارند. یکی از معایب این قالب ها سازگار نبودن آن ها با زبان فارسی است و بعضی از آن ها راستچین نیستند و یا خوب راستچین نشده اند. به حر حال برای نصب این قالب ها باید مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و به مسیر، نمایش » پوسته ها بروید و در صفحه باز شده بر روی دکمه، افزودن پوسته در بالا بزنید.

نصب قالب

در صفحه باز شده شما می توانید نام قالب مورد نظر خود را جستجو و یا بر اساس ویژگی هایی که مد نظر دارید آن را پیدا کنید برای این منظور به قسمت صافی – خصوصیات یا همان Filter بروید. در این قسمت مثلا می تونید انتخاب کنید قالب های سه ستونه یا مثلا ریسپانسیو رو فقط نشون بده.

بعد از پیدا کردن قالب مورد نظر می توانید با کلیک بر روی دکمه نصب آن را به آسانی نصب کنید.

نصب قالب با کمک آپلود آنها

در روش قبل شما یاد گرفتید که چطور قالب های رایگان مخزن وردپرس را نصب کنید. حال شاید بخواهید بدانید برای نصب قالب های فروشی و پرمیموم وردپرس باید از چه روشی استفاده کنید. کار خیلی ساده ای است اگر قالبی را خریداری کردید و فایل زیپ شده آن را روی سیستم خود دارید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و به مسیر، نمایش » پوسته ها بروید و در صفحه باز شده بر روی دکمه، افزودن پوسته در بالا بزنید.

نصب قالب

در صفحه باز شده از قسمت بالا بر روی بارگذاری پوسته کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه قسمتی همانند زیر برای شما باز می شود، شما می توانید فایل زیپ پوسته مورد نظر خود را انتخاب و بر روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید.

لطفا دقت داشته باشید که بعضی از قالب های پولی مانند قالب های سایت ThemeForest داخل فایل زیپ دانلود شده یک فایل زیپ دیگر وجود دارد که قالب درون آن قرار دارد پس شما ابتدا باید فایل زیپ قالب را از آن خارج کنید و سپس آن را برای نصب در وردپرس انتخاب کنید.

نصب قالب

بعد از کلیک بر روی دکمه هم‌اکنون نصب کن افزونه شروع به آپلود شدن می کند که این فرآیند بسته به حجم فایل افزونه دارد بعد از آپلود شدن هم به صورت خودکار نصب می شود و شما می توانید آن را فعال کنید.

چگونگی نصب دستی

در بعضی از موارد شما قالب خود را نمی توانید نصب کنید و مثلا هاستینگ شما برای آپلود حجم به خصوصی قرار داده است در این شرایط بهترین روش نصب دستی قالب ها است که شما می توانید به کنترل پنل هاست خود بروید وارد فایل منیجر شوید و به روت هاست خود یا همان پوشه public_html مسیر /wp-content/themes/ را دنبال کنید. در این مسیر فایل زیپ قالب خود را آپلود و سپس آن را از حالت فشرده خارج (Extract) کنید. بعد از انجام این کار وارد پنل مدیریت سایت خود شوید و به قسمت نمایش بروید و قالب موردنظر را فعال کنید.

امیدواریم با استفاده از آموزش نصب قالب وردپرس توانسته باشید قالب جدید سایت خود را نصب و اجرا کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.