کلمات کلیدی (keyword match types )

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی (keyword match types )

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که کاربران آن را در موتورهای جستجو وارد می کنند تا محتوای مد نظر خود را بیابند. در واقع کلمه‌ کلیدی همان خواسته و علاقه‌مندی‌ کاربران است که در موتورهای جستجو search می شود.

همچنین در هر صفحه از سایت موضوع و ایده‌ی اصلی آن می‌تواند کلمه کلیدی آن صفحه از سایت محسوب شود . کاربران را به پیدا کردن سایت شما در اینترنت سوق می‌دهد.

keyword-match-types

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

این واژه ها مهم هستند، چرا که کاربران را به صفحات مرتبط با خواسته هایشان وصل می کنند. هدف شما از گرفتن رتبه خوب در نتایج جستجو، افزایش ترافیک طبیعی سایت از SERP (صفحه نتایج جستجو) است. کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید، بر روی نوع ترافیک به دست آمده تاثیر می گذارد.

انتخاب کلمات کلیدی نسبت به محتوا بیشتر معطوف به خواسته کاربران است. به خاطر اینکه ممکن است نوع توصیف شما از خدماتتان، متفاوت با چیزی باشد که کاربران به دنبال آن هستند. برای اینکه محتوای تولیدی شما، رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کرده .کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند، می بایست ابتدا خواسته های آنها را بفهمید. زبان آنها را درک کرده و نوع محتوای درخواستیشان را پیدا کنید. شما می توانید این کار را از طریق صحبت مستقیم با مشتریان، گفتگو از طریق جوامع مجازی و همچنین ابزارهای آنلاین پیدا کردن کلمات کلیدی مانند Keyword Explorer انجام دهید.

keyword-match-types

چگونه انواع کلمات کلیدی بر نتیجه جستجوی شما تاثیر می گذارد؟

استفاده از انواع کلمات کلیدی میتواند بر روی کارایی حساب ادوردز شما تاثیر بگذارد . به شما این کنترل را می دهد که بر روی کلمه ی کلیدی مورد نظر خود بودجه بندی کنید.

در زمانیکه شما نوع کلمه کلیدی خود را تعیین می کنید. چند نکته ی کلیدی را باید در نظر بگیرید:

کارایی در زمان :

با تغییر نوع کلمات کلیدی، این را در نظر بگیرید که کدام نوع کلمه کلیدی میتواند نتیجه بهتری نسبت به سرمایه گذاری ای که کردید داشته باشد.

رقبا:

در نظر بگیرید که رقبای شما چگونه حساب خود را مدیریت و چه نوع کلماتی استفاده می کنند.

قیمت هر کلیک:

همه ی تبلیغ دهندگان از راه های مختلف استفاده میکنند تا قیمت هر کلیک را برای انواع کلمات کلیدی مختلف کاهش دهند. این روش ها می تواند باعث شود که نوع مناسب را انتخاب کنید.

نوشته ی تبلیغ:

نوشتن یک متن تبلیغ خاص برای هر نوع کلمه ی کلیدی میتواند در میزان کارایی آن کلمه تاثیر مثبت بگذارد و قیمت آن را کاهش دهد.
بهینه سازی انواع کلمات کلیدی خیلی مهم است، زیرا به شما این اجازه را می دهد که به مخاطب هدف خود برسید . از نمایش تبلیغ خود برای کلمات غیر مرتبط جلوگیری کنید.

انواع کلمات کلیدی

استفاده از کلمه کلیدی در صفحه

استفاده بدون برنامه از کلمات کلیدی در صفحه کار درستی نیست. هدف از تهیه محتوا، ایجاد آن برای افراد واقعی با یک هدف مشخص است . صرفا اشاره به آن کلمه ها به ربات های گوگل نمی باشد.

قوانینی در استفاده از کلمات کلیدی در صفحه وجود دارد که شما می بایست از آن تبعیت کنید. کلمات کلیدی بایست در جاهای مشخصی از صفحه قرار گیرد تا ربات ها و کاربران را از وجود محتوای موردنظرشان مطمئن گرداند. این مکان ها شامل عنوان صفحه و بدنه اصلی آن می باشد. نکته مهم در اینجا اینست که نبایست صرفا با هدف بالا بردن درصد کلیک ها از عناوین فریبنده در عنوان صفحه استفاده کرد. چرا که کاربران بعد از ورود به چنین صفحاتی و عدم مشاهده محتوای مورد نظرشان فورا صفحه را ترک می کنند. این مسئله باعث افزایش بانس ریت سایت می گردد. در نتیجه شما از قدرت اصلی کلمات کلیدی بهره ای نخواهید برد.

همچنین شما می توانید از کلمات کلیدی در یو آر ال صفحه، تگ H1، متا تگ Description و تگ Alt عکس های صفحه استفاده نمایید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در تمام این مکان ها به گوگل کمک می کند تا محتوای صفحات را بهتر درک کند.

استفاده از کلمات کلیدی در این مکان های یکی از پایه ای ترین راهکارها برای قرار دادن شما در نتایج جستجو است. این کار موجب قرار گرفتن صد در صدی شما در نتایج صفحه اول گوگل می شود، اما انجام آن کاملا ضروریست. عدم موفقیت در انجام این کار شما را در مراحل بعدی سئو با شکست رو به رو می کند.

keyword-match-types

کلید واژه بر اساس Search volume

در این روش معیار تقسیم‌بندی، تعداد دفعات جستجو کلمات توسط کاربران است .کلیدواژه‌ها براساس Search volume به سه دسته تقسیم می‌شوند.

Head یا اصلی:

به گروهی از کلمات گفته می‌شود که به طور وسیعی در اینترنت جستجو می شوند، کلماتی مانند خانه، ماشین، موبایل و … . در این نوع از کیوردها مشخص نیست کاربر دقیقا به دنبال چه چیزی است . اما با بررسی این نوع کلمات متوجه می‌شویم چه موضوعاتی نزد کاربران محبوبیت دارد.

Middle Tail یا عبارتی:

در این نوع کلیدواژه‌ها کاربر هدف مشخص‌تری نسبت به نوع کلمات کلیدی اصلی ( Head ) دارد . به فرض شما به دنبال شرکت‌هایی هستید که طراحی سایت انجام می‌دهند. ولی شرکت خاصی مد نظرتان نیست. با تایپ شرکت طراحی سایت به نتایج متعددی دست پیدا می‌کنید.

Long Tail یا طولانی:

این نوع کیوردها ترکیبی از سه یا چهار کلمه که کاربران از آن‌ها برای یافتن موضوعات خاص استفاده می‌کنند. مثلا من می‌خواهم درباره الگوریتم‌های گوگل سرچ کنم. عبارت «آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۸ » را تایپ می‌کنم و نتیجه لیستی از مقالات درباره آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل خواهد بود.

keyword-match-types

استفاده از انواع کلمات کلیدی در محتوا

به طور معمول باید برای هر صفحه از سایت خود یک کلمه‌ی کلیدی اصلی یا focus keyword داشته باشید. این کلمه‌ی کلیدی باید همان عبارتی باشد که کاربر با جستجوی آن، صفحه‌ی مربوطه از سایت شما را پیدا می‌کند.
برای مثال در یک صفحه از مقالات ادمین سایت، به موضوع “افزایش سرعت سایت” پرداخته‌ایم. کلمات کلیدی این صفحه می‌توانند یکی از موارد زیر باشند:

افزایش سرعت سایت
افزایش سرعت لود صفحات
افزایش سرعت سایت وردپرس
و …
کلمه‌ی کلیدی اصلی باید از بین این لیست انتخاب شود و محتوای صفحه‌ی مربوطه راجع به این کلمه نوشته شده باشد. بهتر است این کلمه‌ی کلیدی در بخش‌های مختلف آن صفحه‌ از سایت وجود داشته باشد. مثلاً در عنوان‌ها، alt تصویر، برچسب‌ها، بدنه‌ی محتوا و…

تعداد دفعات تکرار این کلمه و نحوه‌ی به کار گیری آن در مقالات مربوط به تولید محتوا بررسی خواهند شد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.