تاثیر سئو بر لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی

تاثیر سئو بر لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی و تاثیرش بر سئو

لینک خروجی چیست؟

لینک سازی خارجی یا outbound links به لینک هایی گفته می شود که از سایت شما به دامنه و وبسایتی دیگر داده می شود و بازدید کنندگان را از صفحات وب سایت شما به سایت های دیگر در اینترنت هدایت می کند.

زمانی که شما از دامنه دیگری لینک دریافت می کنید ، به آن بک لینک می گوییم و عکس این عمل را ساخت لینک های خروجی می نامیم.

تمام لینک هایی که شما به صفحات اجتماعی خود مثلا در اینستاگرام یا فیسبوک می دهید ، جز outbound links هستند.

لینک سازی خارجی

هر لینک خروجی از صفحه تاثیر به مراتب بیشتری نسبت به لینکهایی داخلی در سئو دارد که می تواند مثبت یا منفی باشد. زیرا موتورهای جستجو معتقدند که آنچه دیگران درباره یک سایت می گویند از آنچه یک دامنه در رابطه با خود می گوید اهمیت بیشتری دارد. پس باید در ثبت این نوع لینک ها دقت بیشتری داشته باشید.

لینک سازی خارجی

لینک های خروجی مطابق تمام لینکها ، به دو صورت follow و nofollow هستند. که البته چون هر دو نوع لینک ، بخشی از اتوریتی صفحه سایت شما را کسر می کنند ، تفاوت چندانی را برای ثبت لینک خروجی ندارند.

لینک سازی خارجی و تاثیرش بر سئو

درج لینک خروجی به یک سایت مرتبط و یا لینکی که بتواند اطلاعات مهم و کاربردی را به کاربران بدهد می تواند مثبت و کاملا به سئو یک وب سایت کمک نماید. مانند تمام روش های لینک سازی ، افراط در ثبت لینکهای خروجی نیز مضر است و می تواند به اعتبار صفحه ضربه بزند و اتوریتی دامنه را کاهش دهد.

معمولا لینکهای خروجی به مطالب و وب سایتهای معتبر و معروف داده می شوند.

لینک سازی خارجی

طبق توصیه بسیاری از وبمسترها و همچنین ابزارهای بهینه سازی سایت مثل yoast ، استفاده از لینک خروجی تاثیر مثبتی در سئو دارد. اما به شرط اینکه در راستای محتوای صفحه مورد نظر باشد ، وبسایت هدف اتوریتی قابل قبولی داشته باشد ، اطلاعات موجود در صفحه هدف مورد تایید و به روز باشد. سعی کنید در هر صفحه از بیش از یک لینک خروجی استفاده نکنید.

لینک سازی خارجی و تاثیرش بر سئو و می توانند موجب بهبود رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل شوند.

کمک به خزنده گوگل برای درک بهتر

یکی از تاثیرات مثبت لینک های خروجی در سئو ، افزایش درک خزنده های موتور جستجو از محتوای صفحه می باشد. مثلا فرض کنید شما مطلبی را در مورد سئو و بهینه سازی سایت منتشر کرده اید و در متن به یک وب سایت تحلیل و بررسی سایت ، لینک می دهید ، این کار به ربات های گوگل کمک می کند که خیلی بهتر هدف صفحه را درک کنند. درواقع یکی از اهداف لینک سازی نیز همین است و می تواند ارتباط میان صفحات را نشان دهد.

ایجاد صفحات مرجع برای کاربران

از کاربردهای دیگری که لینک های خروجی دارند ،سایتهایی که اطلاعات جامعی را به مخاطبان خود ارائه می دهند ، امتیاز بهتری را در تجربه کاربری کسب می کنند که یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سایت در گوگل می باشد.

لینک سازی خارجی

ایجاد یک صفحه معتبر و قابل اتکا برای کاربران است. زمانی که شما یک محتوای جامع در رابطه با موضوعی خاص تولید می کنید و به یک یا دو صفحه خارجی دیگر لینک می دهید ، برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود یک صفحه مرجع ایجاد کرده اید که بواسطه آن می توانند به مطالب و اطلاعات تخصصی بی شماری دسا یابند. به این صورت هم بازدید بیشتری دریافت می کنید و میزان بازگشت کاربران به سایت شما نیز بیشتر خواهد بود.

لینک سازی خارجی

افزایش اعتبار و ارزش صفحه

از دیگر مزیت های لینک های خارجی که در سئو نیز موثر است ، جلب توجه وب سایت هایی است که به آنها لینک داده اید. با این کار وبسایت های هدف ، با علاقه بیشتری مطالب شما را پیگیری می کنند و به احتمال زیاد پس از مدتی می توانید با آنها تبادل لینک داشته باشید.

اگر گوگل تشخیص دهد که سایت شما ، مفید و برای کاربر پرکاربرد است ، پس از گذشت مدتی و افزایش میزان رجوع کاربران به صفحات سایت شما ، اعتبار و ارزش بیشتری برای سایت شما قائل می شود و مطمئنا سایت را در رتبه های بهتری در نتایج جستجو قرار خواهد داد.

لینک سازی خارجی

اگر سؤالی در این زمینه و یا تجربیاتی در این زمینه دارید می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان به آن پاسخ دهند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.