خطا Make AJAX cacheable

خطا Make AJAX cacheable

خطا Make AJAX cacheable

یکی دیگه از خطاهایی که به ندرت در هنگام تست سرعت سایت با GTmetrix باهاش مواجه میشویم با عنوان خطا Make AJAX cacheable در جی تی متریکس نمایش داده میشود که مربوط به لود صفحات به صورت آجاکس در سایت هست و تا زمانی که از این قابلیت در سایت استفاده نکرده باشید خطای از این بابت نخواهید داشت. این خطا مربوط به تست سرعت سایت با الگوریتم‌های یاهو هست و برای همین در ستون Yslow جی تی متریکس به شما نمایش داده میشود.

خطا Make AJAX cacheable

خطا Make AJAX cacheable

بهبود سرعت سایت با Make AJAX cacheable

به کمک AJAX می‌توانیم درخواست‌های کاربران را بدون بارگذاری صفحات در پیش‌زمینه از سرور درخواست کنیم. البته استفاده از AJAX به معنای این نیست که کاربران منتظر پاسخ درخواست خود نمی‌باشند. ولی اگر به درستی کدنویسی شود روند پاسخ بهینه سازی می‌شود. با این روش می‌توانید پاسخ کاربران را کش کرده و سرعت پاسخگویی را دوچندان کنید. برای توضیحات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در لینک اشاره شده به کمک JQuery یک نمونه از AJAX cacheable را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید به کمک جی کوئری یک درخواست ساده به شکل Ajax ارسال کنید.

بعید است شما با خطای Make AJAX cacheable روبه‌رو شوید. بیشتر بخش YSlow که مربوط به یاهو است. قصد دارد این نکته را یاداوری کند که استفاده از این تکنولوژی می‌تواند بهبود سرعت سایت شود.

توضیحات بیشتر از زبان یاهو:

One of AJAX’s benefits is it provides instantaneous feedback to the user because it requests information asynchronously from the backend web server. However, using AJAX does not guarantee the user will not wait for the asynchronous JavaScript and XML responses to return

Optimizing AJAX responses is important to improve performance, and making the responses cacheable is the best way to optimize them

 

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.