ساخت مگامنو در وردپرس Mega Menu

مگامنو

ساخت مگامنو در وردپرس Mega Menu

اضافه کردن مگامنو به وردپرس

چرا از مگامنو استفاده می‌کنیم؟

مگامنو‌ها برای سایت‌هایی که محتوای زیادی دارند، بسیار مفید هستند. به صاحبان وبسایت این اجازه را می‌دهند تا موارد بیشتری را در منوی اصلی سایت خود نمایش دهند. وبسایت‌های محبوب مانند دیجی‌کالا و بامیلو برای منوهای جذاب و تعاملی خود از اضافه کردن مگامنو به وردپرس استفاده می‌کنند. این در حالی است که در وردپرس به طور پیش‌فرض امکان اضافه کردن منو های کشویی و کناری و حتی اضافه کردن تصویر در منو وجود دارد. اما گاهی شما نیاز به یک اضافه کردن مگامنو به وردپرس دارید.

مگامنو

بیشتر بخوانید : ساخت منو در وردپرس

نصب مگامنو در وردپرس با Max Mega Menu

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونهMax Mega Menu را نصب و فعال کنید. این افزونه، بهترین افزونه رایگان نصب مگامنو در وردپرس با Max Mega Menu موجود در فروشگاه‌ها است. برای جزئیات بیشتر، آموزش گام به گام نصب افزونه را ببینید.


بعد از فعال‌سازی افزونه، یک گزینه جدید به نام مگامنو به پنل مدیریتی سایت شما اضافه می‌شود. با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می‌شوید .

تنظیمات پیش‌فرض برای اکثر سایت‌ها کار می‌کند. با این حال شما نیاز دارید تا رنگ مگامنو را تغییر دهید به طوری که رنگ آن مطابق با رنگ منوی سایت وردپرسی شما شود. برای پیدا کردن رنگی که در منوی پوسته شما استفاده می‌شود ، می‌توانید از ابزار inspect element مرورگر خود استفاده کنید.

مگامنو

هنگامی که کد رنگ را به صورت هگز (#ffffff) پیدا کردید آنرا برای استفاده‌های بعدی در یک فایل متنی ذخیره کنید، سپس به صفحه تنظیمات مگامنو رفته و بر روی گزینه پوسته منو کلیک کنید و سپس بر روی نوار‌ منو کلیک کنید.

در این قسمت می‌توانید رنگ پس‌زمینه‌ای را که با نصب مگامنو در وردپرس استفاده می‌کند با رنگ منوی سایت خود منطبق کنید، فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. حال نوبت به ساخت مگامنو می‌رسد.

مگامنو

ساخت mega menu

ابتدا شما نیاز دارید تا به صفحه نمایش فهرست‌ها بروید و موارد سطح اول را به منوی بالایی خود اضافه کنید، برای جزیيات بیشتر و آموزش ساختن فهرست آموزش ساخت فهرست برای مبتدیان ما را ببینید.
بعد در صفحه فهرست با تیک زدن گزینه فعال در قسمت تنظیمات نصب mega menu در وردپرس آن را فعال کنید.

مگامنو

بعد از آن با بردن ماوس خود بر روی یکی از آیتم‌های منو مشاهده خواهید کرد که باکس جدیدی به اسم مگامنو ظاهر می‌شود. با کلیک بر روی دکمه، پنجره جدیدی باز می‌شود. در اینجا شما می‌توانید هر تعداد ویجت وردپرس که علاقه دارید اضافه کنید و تعداد ستون‌هایی را که برای فهرست‌ها می‌خواهید نمایش دهید مشخص کنید.

شما همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی نماد آچار به بخش تنظیمات اضافه کردن مگامنو به وردپرس بروید. فراموش نکنید که پس از اعمال تغییرات، بر روی دکمه دخیره کلیک کنید.
هنگامی که کار شما به اتمام رسید، می‌توانید پنجره را ببندید و از وبسایت خود دیدن کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.