خطا Minify JavaScript and CSS

خطا Minify JavaScript and CSS

خطا Minify JavaScript and CSS

این خطا به فضاهای خالی، کامنت‌ها و کدهای غیرلازم در فایل‌های CSS و JS اشاره می‌کند، خطا Minify JavaScript and CSS مربوط به YSlow  در جی تی متریکس می‌باشد درحالی که در Pagespeed گوگل ما چنین خطاهایی را داشتیم و فرقی با خطای YSLow نمیکند.

ابزارهای Minify کردن در وردپرس

در اینجا نتایج یک تحقیق را روی پلاگین‌های مختلف مناسب برای Minify کردن فایل‌ها در سایت‌های وردپرسی می‌آوریم. در این تحقیق یک سایت نوشته شده با استفاده از وردپرس مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. صفحه اصلی سایت مورد بررسی، پیش از اعمال Minify. دارای حجمی برابر با 311.6 کیلو بایت و زمان بارگذاری 0.61 ثانیه بوده است. سپس Minify کردن آن توسط سه پلاگین Autoptimize، Fast Velocity Minify و  Merge + Minify + Refresh مقایسه می‌شوند. افزونه‌های نام برده کاربرد بسیاری برای رفع خطای Minify JavaScript and CSS دارند. بصورت رایگان می‌توانید آنها را نصب کنید.

خطا Minify JavaScript and CSS

1.تحلیل خطای Minify JavaScript and CSS با استفاده از Autoptimizer

پلاگین Autoptimizer، از افزونه‌های محبوب برای Minify کردن در سایت‌های نوشته شده با وردپرس است. علاوه بر کمک به رفع خطای Minify JavaScript and CSS، با استفاده از این افزونه شما می‌توانید کدهای خود را دسته بندی کنید. آنها را کش کنید و حتی به منظور بهبود عملکرد وب سایتتان، تنظیمات را طوری انجام دهید. که آنها با تاخیر بارگذاری شوند. کار کردن با این پلاگین نیز ساده است. آن را نصب و Activate کنید. به کشوی setting بروید. در آنجا می‌توانید هر کدام از فایل‌های HTML، JavaScript یا CSS را بهینه (Optimize) کنید.

تست پژوهش انجام گرفته، نشان داد که Minify کردن فایل‌ها با استفاده پلاگین Autoptimize، اندازه صفحه اصلی سایت را به حجمی برابر با 297.8 کیلو بایت رساند و زمان بارگذاری را به 0.85 ثانیه کاهش داد. شاید این مقدار کم به نظر برسد اما تاثیر قابل توجهی بر سرعت سایت خواهد داشت.

خطا Minify JavaScript and CSS

2. Fast Velocity Minify

پلاگین Fast Velocity Minify یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای رفع خطای Minify JavaScript and CSS است. علاوه بر Minify کردن، با استفاده از این پلاگین، شما می‌توانید فایل‌های CSS و JavaScript خود را با هم ادغام کنید. و از این طریق درخواست‌های HTTP را به میزان چشمگیری کاهش دهید. کاهش این درخواست ها تاثیری باورنکردنی بر سرعت سایت دارد. برای آنکه راجع به درخواست‌های HTTP و تاثیر کاهش آنها بدانید. می‌توانید مقاله تکنیک های کاهش درخواست های HTTP را مطالعه فرمایید.

از دیگر کاربردهای این پلاگین می‌توان به امکان ایجاد کپی کش شده از فایل‌ها اشاره کرد. بر خلاف Autoptimize این پلاگین به طور خودکار فایل‌های HTML، JavaScript و CSS شما را Minify می‌کند. با این وجود، شما می‌توانید با رفتن به Setting، کشوی Fast Velocity Minify، قابلیت Minify کردن یک یا چند عدد از فایل‌ها را بطور دستی از کار بیندازید. بعلاوه پلاگین Fast Velocity Minify این قابلیت را به شما می‌دهد. که برای یک فایل به خصوص از Minify شدن جلوگیری کنید.

آزمایش‌های این تحقیق روی این افزونه نشان داد که با استفاده از آن حجم Home page سایت مورد نظر از 311.5 کیلو بایت به 291.3 کیلو بایت کاهش پیدا کرد. همچنین زمان بارگذاری آن به 0.55 ثانیه رسید. همانطور که می‌بینید. این مقدار نسبت به Autoptimize رکورد بهتری محسوب می‌شود.

3. آنالیز خطای Minify JavaScript and CSS با استفاده از Merge + Minify + Refresh

بسیاری از متخصصان سئو که در کار با GTmetrix، با خطای  Minify JavaScript and CSS سر و کله می‌زنند، با پلاگین  Merge + Minify + Refresh اشنا هستند. همانطور که از نام این افزونه برمی‌آید، با استفاده از آن شما می‌توانید فایل‌های CSS و JavaScript خود را ادغام کرده و Minify نمایید. همچنین قابلیت کش کردن فایل‌ها را نیز به مدیران سایت می‌دهند و از این طریق با حذف کردن زمان مورد نیاز برای بارگذری فایل‌های بارگذاری شده در دفعات قبل، به ظاهر شدن وب سایت در صفحه نمایش کاربران سرعت می‌بخشند. همچنین با اعمال تغییرات، این پلاگین‌ها همه چیز را به صورت اتوماتیک آپدیت خواهند کرد.

مانند افزونه Fast Velocity Minify، پلاگین  Merge + Minify + Refresh نیز به صورت خودکار Minify کردن فایل‌های CSS و JavaScript را فعال می‌کند. اما این افزونه قابلیت Minify کردن فایل‌های HTML را ندارد. همچنین، شما قادر خواهید بود برخی از فایل‌ها را از فرآیند Minification خارج کنید. برای کسب بهترین نتیجه Gzip encoding را فعال کنید.

با تست کردن این افزونه برای افزایش سرعت سایت، حجم صفحه اصلی، به 300.3 کیلو بایت و زمان بارگذاری به 0.58 ثانیه رسید. بنابراین، در مجموع عملکرد این پلاگین نسبت به دو پلاگین قبلی ضعیف‌تر ارزیابی می‌شود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.