رفع خطای Minimize redirects در GTMETRIX

رفع ارور Minimize redirects

رفع خطای Minimize redirects در GTMETRIX

رفع خطای Minimize redirects

برای رفع خطای Minimize redirects که به شما می گوید که تعداد ریدایرکت ها در سایت شما زیاد و غیر طبیعی است.در واقع گوگل روی این موضوع خیلی حساس است و شما باید کمترین ریدایرکت را در سایت خود داشته باشید.

حتی توصیه ما برای اینکه به نتایج عالی گوگل برسید این است که لینک های دانلودی که در سایت شما هستند را دانلود مستقیم بگذارید و در هاست خود آپلود کنید تا کاربر از سایت شما خارج نشود.

رفع ارور Minimize redirects

تغییر مسیر یا Redirect چیست؟

تغییر مسیر، ریدایرکت یا به انگلیسی Redirect هر سه یک معنا دارد. تغییر مسیرها دستورالعمل‌ها یا روش‌هایی هستند که به‌صورت خودکار بازدیدکنندگان را از یک فایل به فایل یا مکان دیگری منتقل می‌کنند. یا به‌عبارت‌دیگر از یک آدرس (URL) به آدرس دیگر منتقل می‌شود. ریدایرکت به روش‌های متفاوتی انجام می‌شوند. هر یک از این روش‌ها به‌گونه‌ای به‌سرعت صفحه شما آسیب می‌زنند یعنی باعث کاهش سرعت صفحات شما می‌شوند.

سرعت بارگذاری یک سایت، از مهم‌ترین ویژگی‌های مهم آن سایت می‌باشد. و این عمل علاوه بر آن‌که در حس رضایتمندی یک کاربر تاثیر بالایی دارد. در افزایش رتبه در گوگل و موتورهای جستجو نیز، بسیار تاثیرگذار است.

رفع ارور Minimize redirects

چگونگی کنترل تغییر مسیر و رفع ارور Minimize redirects

رفع ارور Minimize redirects : این امکان به استفاده شما و دلیل شما برای ریدایرکت صفحات به یکدیگر بستگی دارد. باید کلیه صفحاتی که ریدایرکت می شوند را در سایت پیدا کنید. سپس بررسی کنید و ببینید که دلیل این تغییر مسیر چیست. یک اشتباه بسیار رایجی که رخ میده در همون حالت استفاده از SSL یا WWW در سایت‌ها است .

اشتباه رایج تو این مسئله اینه که اول میان و کاربر رو به آدرس سایت با https هدایت می‌کنند و بعدش به آدرس سایت با www که همین مسئله باعث میشه چند بار یک کاربر رو ریدایرکت کنید. انتخاب درست اینه که برای یک بار بیاین و مستقیما کاربر رو به HTTPS://www یا HTTPS:// منتقل کنید. تنها هدف شما باید این باشد که این تغییر مسیرهای پی در پی رو فقط به یک بار محدود کنید. البته فقط برای زمانی که به آن واقعا نیاز دارید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *