رفع خطای Minimize request size

رفع خطای Minimize request size

رفع خطای Minimize request size

رفع خطای Minimize request size در سایت جی تی متریکس چگونه صورت میگیرد ؟ در ابتدا باید این پارامتر را بشناسیم .این پارامتر برای کاهش حجم درخواست‌ها صورت میگیرد که از سمت کوکی و هدر قابل استفاده هستند. همه صفحات سایتها شامل تعدادی فایل های استایل دهی و جاوا اسکریپت ،عکس و متن است.برای دریافت هرکدام از این فایل ها مرورگر یک درخواست به سمت سرور ارسال می کند.هرچه تعداد فایل ها بیشتر باشد به همان اندازه تعداد درخواست ها هم بالاتر می رود که باعث کندی سرعت سایت می شود.رفع خطای minimize request size باعث بهینه سازی سایت در سمت سرور و کاربر می شود.

رفع خطای Minimize request size

آموزش رفع خطای Minimize request size

برای حل مشکل Minimize request size روش‌های متفاوتی مانند ترکیب فایل‌ها، بارگذاری تاخیری فایل‌ها ویا حذف فایل اضافی وجود دارد.

بهینه سازی عکس برای رفع ارور Minimize request size

برای رفع ارور Minimize request size یکی از بهترین و مهمترین گزینه ها یکپارچه سازی و ادغام تصاویر است.
برای ادغام تصاویر باید از روش های منحصری استفاده نمایید که ما در مقاله آموزش رفع خطای Combine images using CSS sprites بطور کامل و دقیق توضیح داده ایم. برای حل مشکل Minimize request size بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید. همچنین علاوه بر آن شما می‌توانید از روش بارگذاری تاخیری تصاویر استفاده نمایید (Images Lazy Loading).

در این روش شما تعداد درخواست ها را بشدت کاهی می‌دهید و سرعت سایت تا حد چشمگیری افزایش میابد.
اگر از این روش استفاده نمایید، زمانیکه یک کاربر سایت شما را باز می‌نماید همه تصاویر برای او باز نمی‌شود و فقط تصاویری که کاربر در صفحه مانیتور یا گوشی خود می‌بیند باز خواهند شد و اگر کاربر صفحه را اسکرول نماید مابقی تصاویر به ترتیب باز خواهند شد. بدین ترتیب بخش اعظمی از درخواست ها بعد از باز شدن سایت ارسال خواهد که می‌تواند به افزایش سرعت سایت کمک شایانی نماید.

برای فعال کردن این موضوع باید براساس نوع CMS خود اقدام نمایید. بعنوان مثال برای سیستم تولید مدیریت وردپرس lazy load Plugin WordPress و برای سیستم مدیریت محتوای جوملا lazy load Plugin Joomla را در گوگل جستجو نمایید. یا اگر CMS اختصاصی دارید براساس نوع زبان نوشته شده سایت خود جستجو را انجام دهید. بعنوان مثال lazy load PHP Example یا lazy load ASP.NET MVC

 

رفع خطای Minimize request size

بهینه سازی فایل‌های CSS و JS برای مشکل Minimize request size

اگر از CMS های رایگان مانند وردپرس و جوملا استفاده می‌نمایید و یا بصورت پایه CMS سایت خود را با زبان php و ASP.net طراحی نموده اید، نحوه بهینه سازی فایل ها متفاوت است. بعنوان مثال اگر از CMS های اختصاصی php و ASP.net استفاده می‌کنید. باید از طراح سایت خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. اما اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده مینمایید. میتوانید با نصب یک افزونه براحتی حل مشکل Minimize request size را انجام  دهید.

یکی از بهترین افزونه هایی که علاوه رفع ارور Minimize request size میتواند مابقی مشکلات سایت شما را حل نماید.افزونه Autoptimize است. با نصب این افزونه رفع ارور Minify CSS ، رفع ارور Minify JavaScript و همچنین رفع ارور Minify HTML نیز انجام می‌شود. بعد از فعالسازی افزونه Autoptimize ، این افزونه با ترکیب و ادغام فایل های CSS و JS تعداد درخواست ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و منجر به رفع ارور Minimize request size می‌شود.

اما افزونه دیگری که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم شاید کمی بهتر از Autoptimize باشد.
چرا که علاوه بر تمام امکانات Autoptimize می‌تواند حالت بارگذاری تاخیری تصاویر را نیز فعال نماید.
wp Rocket علاوه بر این‌ها با اسفاده از defer و یا async در تگ JS تعداد درخواست‌ها را کاهش می‌دهد.
نکته مهم در خصوص این افزونه پولی بودن آن است که شما باید آنرا خریداری نمایید.

رفع ارور با حذف فایل های اضافه

امایکی دیگر از روش‌هایی که برای حل مشکل Minimize request size می‌توانید انجام دهید. حذف فایل‌ها و موارد اضافی است.
بعنوان مثال اگر یک سایت وردپرسی دارید. فقط افزونه هایی که لازم دارید نصب داشته باشید و مابقی افزونه ها را پاک نمایید. چرا که مرورگر باید همه این فایل ها را دانلود نماید و حتی اگر سمت سرور باشند موجب درگیر شدن سرور خواهند شد. سعی کنید روی سایتتان فقط از یک فونت استفاده نمایید و فونت های اضافی را پاک نمایید تا مرورگر مجبور به دانلود و باز کردن آن نباشد. با  انجام این موارد قطعا تعداد درخواست برای دانلود فایل ها کاهش میابد . سرعت بارگذاری سایت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

استفاده از روش inline برای منابع

شما می‌توانید بجای اینکه از فایل های خارجی CSS و JS استفاده نمایید تا مرورگر مجبور شود آنها را دانلود نماید، از این کد ها بصورت inline استفاده نمایید. در این صورت تعداد درخواست ها کاهش یافته و در نهایت موجب رفع خاطای Minimize request size می‌شود. برای انجام این کار باید به یکسری نکات مهم توجه نمایید. چرا که در صورت بروز اشتباه یک خطای جدید روی سایت شما اتفاق خواهد افتاد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *