رفع خطای Optimize images در GTmetrix

optimize-images

رفع خطای Optimize images در GTmetrix

رفع خطای Optimize images

در این آموزش به رفع خطای Optimize images یا بهینه سازی عکس در وب که درسایتGTmetrix نمایانمی‌شود،می‌پردازیم.
خطای بهینه سازی عکس از جمله خطاهایی است که معمولاً صاحبان وب با آن مواجه می‌شوند. خطا در ارتباط با PageSpped گوگل می‌باشد. و به شما تاکید میکند که عکس(ها)ی لینک شده را بهینه کنید.

در این مقاله روش رفع این اررور که در جهت بهبود سئو و افزایش سرعت لود سایت است را می‌آموزید.

optimize-images

بهینه سازی عکس یعنی چه

وقتی از عبارت بهینه سازی عکس استفاده می‌کنیم دو روش کلی برای بهینه سازی تصاویر مد نظر است. روش اول بهینه سازی، سایز عکس ها (Serve scaled images) و کاهش حجم عکس ها (Optimize images) هست . این مورد باعث افزایش سرعت سایت می‌شود روش اول به شکل غیرمستقیم بر روی بهبود سئو سایت تاثیر می‌گذارد. روش دوم بهینه سازی عکس، استفاده از اتریبیوت های همانند title و alt در عکس ها هست که به شکل مستقیم بر روی سئو تاثیرگذار است. در PageSpeed و ابزار تست سرعت gtmetrix اشاره به بهینه نبودن سایز و حجم عکس‌ها دارد به عبارتی خطای Optimize images و خطای Serve scaled images روش اول را متذکر می‌شود.

حل مشکل optimize images

برای رفع این ارور روش های بسیار زیادی وجود دارد که به ترتیب آنها را نام خواهیم برد. به شما بهترین روش رفع خطای optimize images جی تی متریکس را پیشنهاد خواهیم داد. دقت داشته باشید هر کدام از شیوه ها را باید طبق اصولی که آموزش داده می شود بکار ببرید.

optimize-images

روش اول رفع خطا optimize images

ساده ترین روش حل این مشکل پیشگیری از بوجود آمدن است. برای اینکار قبل از درج هر گونه تصویر در سایت، ابتدا آن را برای وبسایت خود بهینه سازی نمایید. برای اینکار تصاویر با حجم کمتر از ۷۰ کیلوبایت و با کیفیت برای وب طراحی کنید. برای اینکار می توانید از فوتوشاپ که قوی ترین ابزار ادیت تصویر است استفاده کنید.

اگر تصاویر سایت شما بهینه نشده بود و نحوه استفاده از فوتوشاپ را ندانستید، می توانید از ابزار قدرتمند optimizilla.com مراجعه کنید و تصاویر سایت خود را بهینه سازی نمایید. فتوشاپ بهترین تصویر را به شما می دهد اما ممکن است به دلیل سنگین بودن این برنامه از نصب آن خودداری کنید، به همین دلیل سایت optimizilla.com را حتما مورد استفاده قرار دهید.

روش دوم  بهینه سازی تصویر در ابزارهای آنلاین

روش دوم برای رفع ارور Optimize images استفاده از ابزارهای آنلاین فشرده سازی می‌باشد. سایت‌های معروف و قوی همانند optimizilla.com، سایت tinypng.com و compressor.io ابزارهای آنلاین مناسبی برای کاهش انواع فایل‌های تصویری هستند.

optimize-images

روش سوم بهینه سازی تصویر در وردپرس و جوملا

روش اول و دوم قبل از آپلود عکس در سایت کاربرد دارد بر خلاف روش سوم که بعد از اپلود تصاویر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش سوم برای رفع مشکل Optimize images استفاده از پلاگین های وردپرس و جوملا است. گاهی ممکن است شما تعداد تصاویر بسیاری را در سایت خود با حجم بالا قرار داده‌اید و زمان لازم برای بهینه سازی حجم زیادی از عکس ها را ندارید در این صورت پلاگین هایی که اشاره خواهیم کرد می‌توانند به شما اندکی در کاهش حجم تصاویر کمک کنند.
از معروف ترین پلاگین های وردپرس می‌توان به افزونه EWWW Image Optimizer و افزونه Smush اشاره کرد و پلاگین‌های ImageRecycle image optimizer و Imgen برای مدیریت محتوای جوملا مناسب هستند، البته جوملا پلاگین دیگری به نام JCH Optimize نیز دارد که پک کامل در زمینه بهینه سازی سایت است و یکی از ویژگی‌های این پلاگین فشرده سازی تصاویر است.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

همچنین این مطلب را نیز بخوانید: رفع خطای Optimize the order of styles and scripts

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.