هر آنچه باید از مفهوم page view در گوگل آنالیتیکس بدانیم

page view

هر آنچه باید از مفهوم page view در گوگل آنالیتیکس بدانیم

مفهوم page view

دو معیار پر کاربرد در گوگل آنالیتیکس page view و UNIQUE PAGE VIEWS است. که در این مقاله قصد داریم در رابطه با page view در Google Analytics صحبت کنیم.

page view

هر دو توسط بازاریابان دیجیتالی برای اندازه گیری عملکرد یک وب سایت یا صفحه وب در مدت زمانی معین استفاده می شوند. افراد زیادی به صورت عمد یا غیر عمد، page view را با تعداد کاربرانی که یک وب سایت در اختیار دارد اشتباه می گیرند.

page view با تعداد کاربران منحصر به فرد بازدید کننده از یک وب سایت مطابقت ندارد. در گوگل آنالیتیکس به یک بازدید منحصر به فرد، unique pageview می گویند. یک بازدید منحصر به فرد، زمانی اتفاق می افتد که یک کاربر صفحات متعددی را در یک دوره مشاهده می کند. گوگل آنالیتیکس ترجیح می دهد بازدید از صفحات متعدد را یک بازدید تلقی کند.

در این مقاله همه چیز هایی را که باید در مورد page view Google Analytics بدانید، خواهید آموخت.

page view

page view در گوگل آنالیتیکس چیست؟

پارامتر page view در گوگل آنالیتیکس تعداد کل صفحات مشاهده شده برای یک دوره زمانی خاص را نشان می دهد. و توسط گوگل آنالیتیکس ردیابی می شود. یک بازدید می تواند بار گذاری اولیه یک صفحه، بارگیری مجدد یا مراجعه مجدد به صفحه باشد.

چه چیزی به عنوان page view محسوب می شود؟

وقتی یک صفحه وب در یک مرورگر بارگیری می شود (یا بارگذاری مجدد می شود)، در واقع این امر به عنوان یک page view حساب می شود.

page view

منظور از UNIQUE PAGE VIEWS چیست؟

“UNIQUE PAGE VIEWS” تعداد دفعاتی را که یک صفحه خاص حداقل یک بار و یا بیشتر مشاهده شده است را نشان می دهد. به زبان ساده مشاهده یک صفحه منحصر به فرد نشان می دهد که چه تعداد از آن صفحه خاص بازدید کرده اند.

در حالی که پارامتر PAGE VIEW، تعداد کل دفعاتی که از یک صفحه بازدید شده را نشان می دهد. می تواند چندین نمایش از همان جلسه کاربر را شامل شود.

بازدیدهای منحصر به فرد از صفحات، شامل مجموع تعداد بازدیدهایی است که یک کاربر در یک سشن انجام می‌دهد. فرض کنید یک کاربر در «یک سشن» ده بار صفحه اصلی سایت شما را ببیند. تعداد بازدیدها (pageviews) ده و unique pageview یکبار حساب می‌شود.

page view

نحوه مشاهده PAGE VIEW در گوگل آنالیتیکس

بیایید ببینیم چگونه می توان به PAGE VIEW در گزارش های گوگل آنالیتیکس نگاه کرد. توجه کنید که UNIQUE PAGE VIEWS کمتر از PAGEVIEWS است.

دلیل این امر این است که ممکن است یک کاربر بیش از یک بار در طول یک جلسه به یک صفحه خاص مراجعه کرده باشد.

نحوه ترکیب PAGE VIEW با سایر معیار ها برای گزارش های عملی

پیج ویو به خودی خود یک معیار مهم است. اما هنگامی که با داده های دیگر ترکیب می شود می تواند به شما در درک بیشتر درباره وب سایت و رفتار بازدید کنندگان کمک کند. برای اینکه بتوانید تعداد بازدید های یک صفحه را ارزیابی کنید، ابتدا یک صفحه را انتخاب کنید.

این گزینه به شما نشان می دهد که تعداد بازدید های صفحه از تلفن همراه در مقایسه با تعداد کل بازدید های صفحه چقدر بوده است.

page view

همچنین می توانید یک قدم جلوتر بروید و یک بخش سفارشی ایجاد کنید. و ببینید که درصد بازدید کاربران شما قبل از ترک صفحه بیش از 3 بار بوده است، یا خیر.

نکات کلیدی

? به عنوان یک قاعده کلی، هرچه تعداد بازدید های صفحه بیشتر شود، بهتر خواهد بود. اما این نباید با محبوبیت صفحه اشتباه گرفته شود.

? یک معیار دقیق تر در این مورد، این است که بازدید یک صفحه خاص یک تصویر بهتری در مورد تعداد کاربران از آن صفحه خاص به شما می دهد.

? به عنوان مثال اگر صفحه ای با لیستی از لینک ها به سایر صفحات در وب سایت خود دارید. ممکن است آن صفحه تعداد بازدید های بیشتری نسبت به سایر صفحات داشته باشد. زیرا ممکن است کاربران برای بازدید از یکی از لینک های داخلی کلیک کرده و سپس به صفحه برگردند . و هر بار این اتفاق مجددا تکرار شود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *