خطا Prefer asynchronous resources

خطا Prefer asynchronous resources

خطا Prefer asynchronous resources

با آموزش خطا Prefer asynchronous resources در GTmetrix در خدمت شما هستیم. قصد داریم این مطلب که از دسته آموزش های GTmetrix می باشد را خدمت شما کاربران گرامی ارائه کنیم.

در آموزش قبلی از دسته آموزش ما آموزش حل ارور Avoid CSS @import در GTmetrix را قرار دادیم . که می توانید از آن آموزش نیز استفاده کنید.

در سایت GTmetrix نوع این خطا از دسته خاطا های جاوا اسکریپت می باشد  . دارای اولویت بالایی می باشد. همچنین میزان دشواری برای حل این ارور متوسط می باشد .  نمره میانگین آن نیز 70% می باشد.در اکثر سایت ها ، کد های جاوا اسکرپیت و استایل های CSS و … در بخش Head کد های سایت قرار داده شده اند.به همین دلیل هنگامی که کاربر با مرورگر خود وارد یک صفحه یا سایت می شود. در ابتدا باید این کد ها و اسکریپتها دانلود شوند و بعد از لود شدن آنها سایر بخش ها و قسمت های body بارگذاری شوند و به کاربر نمایش داده شوند.

این مورد به ویژه زمان مورد نیاز برای لود شدن کد های جاوا اسکریپت باعث می شوند.  مدت زمانی که برای لود شدن سایت نیاز است افزایش یابد و کاربر زمان بیشتری برای باز شدن صفحه موردنظر خود منتظر بماند.راهکار هایی که در ادامه این آموزش گفته می شوند باعث کاهش زمان لود کد های JavaScript نمی شود . فقط لود شدن آنها را به تاخیر می اندازد تا سایر بخش ها سریع تر لود شوند.

 

 

خطا Prefer asynchronous resources

 

 

آموزش حل ارور Prefer asynchronous resources در GTmetrix

گاهی رفع Prefer asynchronous resources دردسر های زیادی دارد . حتی برای رفع کامل آن شاید نیاز شود تمام کد های جاوا اسکریپت را حذف یا آنها را با هم یکی کنید.بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از پلاگین های مربوط به این زمینه است . در صورتی که از سیستم های مدیرت محتوا استفاده می کنید.در وردپرس یا جوملا به این دلیل که کد های JavaScript پلاگین ها است که حتی با جابجایی آنها ، با هر بار آپدیت یک پلاگین وضعیت به حالت اول بر می گردد.

به همین دلیل برای وردپرس شما می توانید از افزونه های WP Deferred JavaScripts و Async JavaScript استفاده کنید.در جوملا نیز می توانید از Javascript Async and Defer و JCH Optimize استفاده کنید.دومین روش که بعد از روش بالا پیشنهاد می شود این است که در کد ها و تگ های جاوا اسگریپت سایت خود از defer یا async استفاده کنید که باعث می شوند مرورگر همزمان با فایل های HTML فایل های JavaScripts را دانلود کند که باعث کاهش زمان لود سایت می شود.

مثل :

<script src=”demo_async.js” async></script>
<script src=”demo_defer.js” defer></script>

پیشنهاد ما استفاده از async است اما اگر نیاز است پس از بارگذاری HTML ، جاواسکریپت اجرا شود از defer استفاده کنید.

روش سوم نیز این است که شما با کاهش فایل هایی که در قسمت Head سایت قرار دارند. مانع از افزایش زمان لود شدن سایت خود شوید.

برای این منظور شما می توانید فایل های اسکریپتی که با تگ <script> مشخص هستند را به آخر کد های سایت و قبل از تگ </body> منتقل کنید.

با انجام یکی از این روش ها ، Defer parsing of JavaScript نیز به دنبال آنها حل خواهد شد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.