رفع Reduce DNS lookups

رفع Reduce DNS lookups

رفع Reduce DNS lookups

خطای Reduce DNS lookups که یک خطای معمول و رایج است. مربوط به dns وب سایت است.خطای Reduce DNS lookups ممکن است با عنوان Minimize DNS lookups نمایش داده شود. که هر دو آن‌ها به یک معنی بوده و  از شما می خواهند تعداد dns‌های موجود در وب‌سایت که به نام دامین‌هایی که به دیگر وب سایت‌ها اشاره دارند. را به همراه فایل‌هایی که از دیگر وب سایت‌ها دریافت می‌نمایید، تا حد امکان کاهش دهید.

اگر وب سایتی برخی از اطلاعات و فایل‌های خود را از سرور‌های مختلف دیگر وب‌سایت‌ها و دامین‌ها دریافت کند. با مشکلاتی روبرو خواهد شد. برای مثال اگر سرور مورد نظر به طور کامل متوقف شد و از دسترس خارج شد، وب سایت اصلی هم تاثیر زیادی از آن خواهد پذیرفت و ممکن است بسیار کُند و یا متوقف شود.

پس از آشنایی با DNS و خطای Reduce DNS lookups لازم است دست به کار شوید. این خطا را به صورت کامل رفع کنید که برای رفع این خطا می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد.

رفع Reduce DNS lookups

۱- بهره‌برداری از سرور CDN

ابتدا بهتر است بدانید CDN یک سیستم پیشرفته است که مسئولیت رساندن محتوا و اطلاعات به سرور کاربران را عهده دار است. استفاده از این سیستم علاوه بر افزایش سرعت رساندن اطلاعات به بازدیدکنندگان، بر افزایش سرعت خود وب سایت نیز تاثیر گذار است.

رفع Reduce DNS lookups

CDN ابتدا لوکیشن بازدید‌کننده وب سایت را بررسی کرده و سپس اطلاعات را از نزدیک سرور به آن‌ها منتقل می‌کند. پس در اینجا لازم است زمانی که می‌خواهیم از فایل هایی در وب سایت خود بهره ببریم که آن‌ها مرتبط با دامنه‌ای دیگر به غیر از دامنه خود وب سایت است در حالت CDN باشد تا هم سرعت سایت و هم سرعت ارسال فایل‌ها برای بازدید‌کننده افزایش یابد.

۲- کاهش تعداد درخواست HTTP برایرفع Reduce DNS lookups

بالا بودن تعداد درخواست‌های HTTP یکی از دلایل اصلی ایجاد خطای Reduce DNS lookups است. قطعاباکاهش درخواست‌های HTTP که مربوط به دامین‌های خارجی هستند، می‌توان سرعت وب سایت را به طور چشم‌گیری افزایش داد.برای کاهش در خواست‌های HTTP می‌توان فایل‌ها را با یکدیگر ادغام نمود و یا از روش درون خطی بهره بُرد.

۳- فعال‌سازی Keep Alive در سرور

با فعال سازی keep alive در سرور و هاست سایت خود, امکان این را خواهید داشت که تمامی فایل‌های CSS و JS , تصاویر و … در درخواست‌های مختلف و مخصوص از سرور فراخوانی شده و در یک بازه زمانی دریافت شود. پس با کمک این روش افزایش سرعت از طریق کاهش تعداد درخواست‌ها انجام می‌پذیرد.

 

۴- کاهش رکورد‌های CNAME

رکورد CNAME از عبارت Canonical NAME گرفته شده که به طور کلی CNAME برای ایجاد نام و یا تغییر نام دامین استفاده می‌شود. استفاده از CNAME از رکوردهای پر استفاده DNS است. به طور کلی نوع فعالیت CNAME از دامینی دیگر با عنوان alias بهره می‌برد تا به دامنه دیگری متصل شود.

۵- کم نمودن حداقلی تعداد دامین‌های مجزابرای رفع Reduce DNS lookups

مهم‌ترین دلیل به وجود آمدن خطای Reduce DNS lookups در وب سایت gtmetrix تعداد دامنه‌های مجزا است. تقریبا در تمامی وب سایت‌ها ابزارهایی استفاده می‌شود که ممکن است شامل نوع فونت‌ها, آنالیز وب سایت, نمادهای اعتماد الکترونیک و … باشند.

برخی از این ابزارها به این خاطر که ممکن است در هر بازه زمانی میلیون‌ها وب سایت به آن‌ها متصل باشند.در چند دقیقه یا ساعت سرور آن‌ها با مشکلی روبرو شود و نتواند به درستی پاسخگو باشد. در این زمان است که آن‌ها تاثیر خود را در وب سایت ما گذاشته و ممکن است سرعت وب سایت کاهش یابد.

پس در ابتدا لازم است بر اساس شعار پیشگیری بهتر از درمان است. از ابزارهای استاندارد و معتبر استفاده کرد و استفاده از ابزار‌های غیر ضروری را کنار بگذاریم.یکی دیگر از ابزارهای پر استفاده در وب سایت ها، فونت‌های گوگل هستند. که در سایت‌های فارسی زبان هیچ کاربردی ندارند و باید حذف شوند. این مشکل یقینا در اکثر قالب‌های آماده، مخصوصا وردپرس نیز وجود دارد. که باعث افزایش درخواست های HTTP خواهد شد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.