خطا Serve resources from a consistent URL

خطا Serve resources from a consistent URL

خطا Serve resources from a consistent URL

خطا serve  resources  from a consistent  url در جی تی متریکس این پارامتر برای نمایش منابع از یک آدرس سازگار و درست است در صورتی که منابع از یک آدرس ناسازگار و غیر صحیح درخواست شود. با توضیحاتی که در ادامه داده می شود می توانید آن  را برطرف کنید.

این خطا زمانی اتفاق می افتد که به عنوان مثال یک عکس یا هرنوع فایل یکسان مانند فایل های css و یا javascript  را با دو آدرس متفاوت در صفحه ای از سایت خود بارگذاری  کنید. این کار باعث می شود تعداد درخواست های سمت سرور افزایش یابد. چون هرکدام از این فایل ها یک نوع درخواست http به حساب می آیند. وقتی درخواستهای http افزایش می یابد ،درگیری سرور برای پاسخ بیشتر می شود.

 

خطا Serve resources from a consistent URL

 

چگونه پیام Serve Resources from a consistent URL را رفع کنم؟

روش اول : ریدایرکت کردن

وقتی سایتی با آدرس www.newsite.com و newsite.com وجود دارد یا نسخه های مختلف سایت را در دو آدرس جداگانه میزبانی کرده اید.این باعث کپی منابع می شود. یکی که در ریشه دامنه وجود دارد و دیگری که در زیر دامنه www میزبانی شده است.برای این کار کافیست که شما ریدایرکت های301 را اعمال کنید. تغییر مسیر 301 تضمین می کند که مرورگر و موتورهای جستجو تمام نسخه های دیگر را پرش کنند. به نسخه مورد نظر از منابع و صفحات بروند.

serve resources from a consistent url : این پارامتر برای نمایش منابع از یک آدرس سازگار و درست است. در صورتی که منابع از یک آدرس ناسازگار و غیر صحیح درخواست شود. با توضیحاتی که در ادامه داده می شود می توانید آن را برطرف کنید.

روش دوم :canonical tag (کانونیکال تگ )

با استفاده از برچسب های کانونیکالی این مشکل را حل کنید. اما در صورتی که از ریدایرکت 301 و 302 جواب نگرفته باشید.همچنین باید گفت که این برچسب ها مشکل را از بین نمی برند بلکه فقط به موتور جستجو دستور می دهند. نسخه خاصی را ترجیح دهد. حال اگر خواستید از این روش استفاده کنید. کافیست لینک را به منبع مورد نظر با ویژگی rel = canonical در کد اضافه کنید. این می تواند به روش مشابهی در دامنه ها استفاده شود.

 

خطا Serve resources from a consistent URL

روش سوم : پلاگین ها

مواقعی وجود دارد که استفاده از منابع متعدد منجر به اخطار URL های مداوم می شود. این اتفاق می افتد زیرا چندین افزونه منابع مشترک دارند. یا یک افزونه منفرد یک منبع را به URL اصلی اضافه می کند. برای رفع این مشکل کافیست یکی از افزونه هایی که باعث ایجاد مشکل می شود را غیرفعال کنید.

 

بیشتر بدانید :

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.