رفع خطا Serve scaled images

رفع خطا Serve scaled images

رفع خطا Serve scaled images

در این مقاله قصد داریم تا آموزش رفع خطا Serve scaled images را به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، اگر شما در حال تست سرعت سایت خود در سایت Gtmetrix می باشید. احتمالا سایت شما با رنگ قرمز یا زرد خطا Serve scaled images را دریافت کرده است.

علت دریافت خطا Serve scaled images در Gtmetrix

این خطا زمانی ایجاد می شود که شما از یک تصویر بزرگ در یک قسمت کوچک سایت خود استفاده کرده باشید. برای مثال فرض کنید در سایت شما یک لوگو بانک 50 در 50 وجود دارد. در حالی که سایز اصلی این عکس 2000 در 2000 می باشد. توسط Css و یا html این عکس به کاربران نمایش داده می شود. یکی از بدترین اشتباهاتی که یک وب مستر می تواند انجام بدهد. قرار دادن تصاویر بزرگ و کوچک کردن آن با استفاده از html و css می باشد. حال فرض کنید که کاربر برای دریافت چندین لوگو کوچکی که در سایت شما قرار گرفته باشد مجبور باشد. چندین فایل حجیم را دانلود کتد. در واقع با تغییر سایز عکس در ادیتور های سیستم مدیریت محتوا ، یا کد های قالب نمی تواند حجم عکس را کم کند. این مورد روی سرعت و حجم سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

رفع خطا Serve scaled images

راه های رفع این خطا چگونه است؟

برای این منظور ابتدا باید وب سایت خود را توسط ابزار GTMetrix آنالیز کنید. بزای این منظور بهتر است اگر با GTMetrix و نحوه کار آن آشنایی ندارید ابتدا از آموزش زیر استفاده کنید. سپس این آموزش را دنبال کنید.

روش اول : استفاده از برنامه ها و ابزار های ویرایشگر تصاویر

یکی از استاندارد ترین روش ها و درواقع روشی که خود ماهم آن را برای رفع خطا serve scaled images پیشنهاد میکنیم. استفاده از ابزار های ویرایشگر‌تصویر هستند. مثل فتوشاپ ، که شما میتوانید با توجه به سایر استانداردی که قالبتان دارد.  یا سایز استانداردی که در جی تی متریکس به شما نمایان می شود. عکس های شاخص خود را همیشه در این سایز آپلود کنید تا دیگر با این خطا مواجه نشوید. یا اگر عکسی را قبلا آپلود کردید دوباره اقدام به جایگزین کردن همان عکس با سایز و حجم جدید کنید.

برای اینکار وارد نرم افزار فتوشاپ شوید و سایز تصویر را به صورت دلخواه در بیاورید.  برای خروجی گرفتن از منو File بر روی Export کلیک کنید. گزینه save for web را انتخاب و خروجی بگیرید تا حجم کم و کیفیت خوبی را تصویر شما داشته باشد.

رفع خطا Serve scaled images

روش دوم : استفاده از ابزارهای آنلاین برای رفع خطا

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید به رفع این خطا بپردازید استفاده از سایت های آنلاین ویرایش تصاویر می باشد. که میتوانید از سایت های picresize.com , imageresize.com و resizeimage.net استفاده کنید. با انتخاب تصاویر از سیستم خود و یا وارد کردن آدرس مورد نظر ویرایش تصاویر را انجام دهید.

رفع خطا Serve scaled images

روش سوم : استفاده از پلاگین و افزونه برای رفع خطا

و اما گزینه آخری که میتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از پلاگین یا افزونه imsanity می باشد که در مخزن وردپرس به ثبت رسید. میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید. که این امکان رو به شما میده که یک سایز به خصوصی را برای عکس های خود متناسب با قالبتان در نظر بگیرید. تا بتوانید جلوی این خطا را بگیرید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.