بهترین کتابخانه های javascript و css

کتابخانه های javascript و css

بهترین کتابخانه های javascript و css

بهترین کتابخانه های javascript و css

کتابخانه های javascript و css : در حقیقت زبان برنامه نویسی javascript به جهت گستردگی زیاد به کتابخانه های مختلفی تقسیم می شود. کتابخانه های مختلف این زبان دارای متدها و عملکردهای گوناگونی می باشد. برنامه نویسی پیشرفته جاوااسکریپت، (به خصوص بررسی پیچیده مرورگرهای مختلف) می تواند کار دشوار و وقت گیری باشد.

برای مقابله با این مشکلات، بسیاری از کتابخانه های JavaScript (کمک کننده ها) توسعه داده شده اند. این کتابخانه ها جاوا اسکریپت اغلب چارچوب های جاوا اسکریپت (JavaScript frameworks ) نامیده می شوند. جاوا اسکریپت و کتابخانه ها و Framework های آن تنها به عملکرد روی وبسایت ها خلاصه نمی شود.

در موارد پیشرفته تر در ساخت برخی اپلیکیشن ها نیز می توان براساس نیاز از کتابخانه های این زبان بهره برد. موارد متعدد استفاده از کتابخانه های این زبان در ساخت جلوه های انیمیشنی و حتی طراحی چارت و… کاربرد دارد

در زیر مجموعه ای از کتابخانه های javascript و css را در اختیار شما قرار می دهیم :

Lottie

کتابخانه های javascript و css

کتابخانه ای است که توسط تیم توسعه دهنده Airbnb ایجاد شده است. انیمیشن های Adobe After Effects که در قالب JSON خروجی گرفته شده اند را تجزیه می کند و آنها را به صورت بومی در موبایل (اندروید و iOS) یا با react native ارائه می دهد. با استفاده از این ابزار انیمیشن هایی که جزئیات زیادی دارند و خیلی پیچیده هستند، خیلی نرم و با بازدهی خوبی نمایش داده می شوند.

Vue Interactive Paycard

کتابخانه های javascript و css

یک فرم بسیار چشمگیر برای ثبت اطلاعات کارت اعتباری است که به ورودی کاربر واکنش نشان می دهد و کارت را در لحظه متحرک می کند. طراحی و انیمیشن ها کاملا خیره کننده است . همچنین با قالب بندی اعداد، اعتبار سنجی و تشخیص نوع کارت بسیار کاربر پسند است.

Cube.js

کتابخانه های javascript و css

چهارچوب متن باز قدرتمند برای توسعه سیستم های تجزیه و تحلیل پیچیده و متناسب با نیازمندی های شخصی است. این سیستم شامل یک frontend SDK عالی و همچنین یک API backend انعطاف پذیر است که قابلیت اتصال به پایگاه داده ها و سیستم های زیادی از جمله MySQL، Postreges و MongoDB را دارد.

Tessaract.js

کتابخانه های javascript و css

کتابخانه JavaScript برای Node و مرورگر که متن را از تصاویر استخراج می کند. این کتابخانه، تصویر را تجزیه و تحلیل می کند، موقعیت و جهت گیری متن را به طور خودکار تشخیص می دهد و کلمات و جملات را با دقت بسیار زیاد استخراج می کند. Tessaract قادر به شناسایی بیش از ۶۰ زبان از جمله زبانهای پیچیده تر مانند چینی ، عربی و روسی است.

Barba.js

کتابخانه های javascript و css

کتابخانه ای سبک که صفحات موجود در وب سایت شما را با یک گذار روان (fluid transitions) به هم متصل می کند. این کتابخانه وب سایت ایستا و معمولی شما را دریافت کرده و به گونه ای آن را تغییر می دهد که تجربه ی یک سایت تک صفحه ای (single page) را برای شما ایجاد نماید. این امر به کاهش تأخیر بارگیری بین صفحات و به حداقل رساندن درخواستهای HTTP کمک می کند . همچنین باعث می شود وب سایت بیشتر از قبل متعالی به نظر برسد.

Freezeframe

کتابخانه های javascript و css

این کتابخانه سرگرم کننده JavaScript امکان کنترل پخش GIF های متحرک را ممکن می سازد. به عنوان مثال، می تواند GIF ها را بر اساس ورودی کاربر مانند کلیک یا ورود شناور ماوس، شروع و متوقف کند. از آنجایی که این کتابخانه از یک عنصر Canvas برای کشیدن هر فریم منحصر به فرد استفاده می کند، عملکردی کاملا دور از نظر دارد.

Ink

کتابخانه های javascript و css

چهارچوب مبتنی بر React برای ساختن برنامه های خط فرمان است. این ابزار مجموعه ای عالی از اجزای از پیش تعریف شده را ارائه می دهد که می توانند برای سرعت بخشیدن به توسعه رابط های ترمینال سودمند باشند و در عین حال امکان افزودن ویژگی هایی مانند چیدمان ها و کنترل های پیشرفته تر را نیز فراهم آورند.

Instant Page

کتابخانه های javascript و css

این کتابخانه جالب با پیش واکشی اطلاعات لینک ها زمانی که کاربر ماوس را روی آنها می آورد، سرعت بارگذاری را بارها و بارها افزایش می دهد. به این ترتیب هنگامی که کاربر به صورت واقعی روی لینک کلیک می کند تا به صفحه بعدی برود، سرعت بارگذاری بیشتری وجود خواهد داشت. از آخرین بروزرسانی ارائه شده برای این کتابخانه، قابلیت پیش واکشی تمام لینک های صفحه به صورت خودکار وجود دارد. که این قابلیت برای صفحات ایستا بسیار مناسب است.

Filepond

کتابخانه های javascript و css

یک کتابخانه بارگذاری فایل همه کاره جاوا اسکریپت که با همه انواع پرونده، blob (عناصر بزرگ باینری)، URL های محلی و موارد دیگر کار می کند. این ابزار دارای یک رابط کاربری جذاب است که استفاده از آن را لذت بخش می کند. در عین حال برخی از ویژگی های جالب را نیز به صورت پنهان مانند بهینه سازی تصاویر برای بارگذاری سریع تر ارائه می دهد. به صورت فشرده تنها ۲۱ کیلوبایت حجم دارد. برای پیاده سازی آسان تر با React و Vue و jQuery سازگار کننده هایی برای آن در دسترس قرار گرفته است.

Micromodal

کتابخانه های javascript و css

كتابخانه فوق العاده كوچك كه با تنها ۱٫۹ كیلوبایت جاوا اسکریپت . ایجاد دیالوگ های پاپ آپ با قابلیت دسترسی عالی را بسیار آسان می کند. پنجره های دیالوگ دارای نشانه گذاری HTML معنایی هستند .کنترل های کامل برای بستن آنها با فشار دادن دکمه Escape یا کلیک روی پوشش وجود دارد. نصب ساده و حداقل CSS کاربردی باعث می شود که طراحی ظاهری و سفارشی سازی فوق العاده آسان شود.

AutoNumeric

کتابخانه های javascript و css

کتابخانه Javascript که قالب بندی بصورت همزمان را برای ارزهای بین المللی و سایر استانداردهای شماره فراهم می کند. این کتابخانه مجموعه ای کامل از گزینه های شخصی سازی را ارائه می دهد که می توانید دقیقا فرمتی که مورد نیازتان است را فراهم کنید.

Monolith

یک کتابخانه JS که به شما امکان می دهد صفحات وب را به عنوان یک تک فایل HTML ذخیره کنید. برخلاف پیش فرض مرورگر “ذخیره صفحه به عنوان”، این کتابخانه فایل های CSS، تصاویر و دارایی های JS را در یک سند قرار می دهد . تا ذخیره و اشتراک گذاری آن آسان است.

Ackee

ابزارهای تجزیه و تحلیل خود میزبان (Self-hosted) با یک API شبیه به Google Analytics و یک پنل مدیریت زیبا، که می تواند روی سرور شخصی شما اجرا شود و برای جمع آوری داده های کاربرهای ناشناس به پروژه های شما وصل شود.

Sal

کتابخانه های javascript و css

یک کتابخانه عالی و کوچک برای متحرک سازی در زمان Scroll صفحه است. تمرکز آن روی رسیدن به بهترین کارایی و راندمان ممکن است. این کتابخانه فقط با vanilla JS ساخته شده و هیچگونه وابستگی خارجی ندارد. این امر به لطف Intersection Observer web API ممکن شده است.

Brain.js

کتابخانه های javascript و css

Brain.js یک پروژه عالی برای کسانی است که می خواهند اولین گام خود را در زمینه یادگیری ماشین بردارند . کتابخانه ای قدرتمند که قابلیت کار با شبکه های عصبی را در یک محیط JavaScript فراهم می کند. این کتابخانه مستندات عالی با مثال های زیادی دارد که به شما در درک برخی از مهمترین تکنیک های ML کمک می کند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.