خطا (Use a Content Delivery Network (CDN

خطا (Use a Content Delivery Network (CDN

خطا (Use a Content Delivery Network (CDN

وقتی ما با خطا (Use a Content Delivery Network (CDN در GTmetrix مواجه میشیم در واقع از ما خواسته میشود. که بیایم و از شبکه توزیع محتوا در سایت استفاده کنیم. این کار میتواند برای کل سایت مورد استفاده قرار بگیرد.  یا اینکه میتواند فقط برای بخشی از سایت استفاده شود که در این حالت شامل CDN های عمومی خواهد بود.

خطا (Use a Content Delivery Network (CDN

همونطور که در تصویر هم میبینید انواع مختلفی از فرمت فایل‌های css، js، png، jpg و… در سایت شما قرار دارند که گفته شده این فایل‌ها رو روی CDN استفاده کنید. اگر پیشنهاد GTmetrix این باشه که یک سری فایل خاص رو به شما برای استفاده در CDN معرفی کرده باشه منظورش استفاده از کتابخانه‌های عمومی هست که در بالا به معرفی برخی از این کتابخانه‌ها پرداختم. اما اگر کل سایت رو پیشنهاد بده به این معنی هست که باید از شبکه CDN شرکت‌هایی نظیر کلودفلر، maxcdn و… استفاده کنید که توی این حالت کل سایت روی سرورهای CDN قرار خواهد گرفت.

 

معرفی بهترین شبکه‌های CDN

چنین نوع شبکه CDN در سرتاسر جهان وجود دارد که برخی از اونها به صورت رایگان و برخی هم پولی هستند و خدمات استفاده از شبکه توزیع محتوا به سایت‌ها رو ارائه می‌دهند. هر کدوم از این CDN ها در سرتاسر جهان و در کشورهای خاصی دارای سرورهای قدرتمند هستند. که بتونن امکان تحویل فایل‌های روی سرور رو از نزدیکترین موقعیت به بازدیدکننده برای سایت شما فراهم کنند. که در لینک زیر میتوانید با برخی از آنها آشنا شوید .

 

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.