ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

هر طراح وبی به ابزارهای خود جهت طراحی وب سایت نیازمند است. برای طراحی سایت ها از پایه شما به این ابزارها نیازمنددید. برنامه های بسیاری برای انجام این کار موجود است, اما برخی از آنها کاربردهای بیشتری دارند و توسط اکثر طراحان مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا 10 مورد از بهترین ابزارهای طراحی وب سایت را برای شما آورده ام:

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

1. Dreamweaver

Adobe Dreamweaver ابزار طراحی و برنامه نویسی وب سایت می باشد که توسط شرکت Adobe ارائه می شود و با سیستم عامل های Mac و Windows سازگاری کامل دارد.

این نرم افزار دارای ابزارهای بسیاری جهت توسعه وب می باشد شامل:

نمایش دهنده کد انتخاب شده در حالت نمایش کدی و نمایش عادی, ابزار مدیریت و کار با ftp, ابزار مدیریت پروژه و کار گروهی که انجام پروژه های بزرگ را توسط آن ساده می سازد, و نمایش به صورت زنده – که به صورت زنده قابلیت رویت نتیجه کد را به شما می دهد.

Dreamweaver با ابزارهای دیگر Adobe نظیر Photoshop سازگاری کامل دارد, که به شما امکان ویرایش تصاویر و سایر المان ها را از طریق آن ابزار می دهد.

 

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

2. Firebug

Firebug ابزار رایگانی است که بر روی مرورگر firefox نصب می گردد و توسط آن می توانید خطاهای وب سایت را یافته و توسعه وب سایت را انجام دهید. توسط این ابزار می توانید به راحتی کد html و css را در صفحات وب سایت بررسی نموده و تغییر نمایید و همچنین صفحه وب سایت خود را عیب یابی نمایید.

و همچنین بخشی برای عیب یابی JavaScript دارد که یکی از مهترین ابزارهای آن می باشد, برای عیب یابی صفحه وب سایت Firebug یکی از بهترین ابزارهایی می باشد که می توانید داشته باشید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

3. Adobe Photoshop

Adobe Photoshop نرم افزار بسیار قدرتمندی برای ساخت و ویرایش تصاویر می باشد که نرم افزار بسیار پر کاربردی می باشد و طراحان وب از طریق این نرم افزار می توانند گرافیک های و طرح های مورد نیاز خود را آماده سازی نمایند.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

4. Adobe Fireworks

Adobe Fireworks نرم افزار ایجاد گرافیک به صورت وکتور می باشد. این نرم افزار به طراحان سایت قابلیت ایجاد گرافیک های بسیار سبک را می دهد.

این ابزار در حقیقت نسخه بهینه سازی شده photoshop برای طراحان سایت می باشد که به طراح امکان ایجاد گرافیک های بسیار کم حجم را می دهد.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

5. W3C Validator

این ابزار رایگان می باشد و به طراحان امکان تست صفحه را از نظر استانداردهای html و xhtml می دهد که توسط World Wide Web Consortium (W3C) پیاده سازی شده.

این ابزار برای استاندارد سازی صفحه وب سایت می باشد. همچنین این اعتبار سنج صفحات را در سایر فرمت ها نظیر SGML یا XML DTD بررسی می نماید, که همه این موارد را با نوع صفحه چک می نماید.

همچنین این سایت ابزارهای دیگری برای بهینه سازی سایت نظیر HTML tidy دارد که به صورت خودکار کد نویسی سایت را استاندارد سازی می نماید Validome به شما امکان اعتبار سنجی صفحه HTML, XHTML و WML را می دهد.

WDG HTML  یک ابزار اعتبارسنجی دیگر است, Real Validator – shareware ابزار چک کننده کدهای html می باشد Valet – مجموعه ای از ابزارهای بررسی کیفیت سایت می باشد.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

6. Adobe Brackets

Adobe Brackets ویرایشگر رایگان طراحی صفحات وب سایت می باشد که برای مدیریت کدهای HTML, CSS, and JavaScript طراحی گردیده.

Adobe Brackets به شما امکان کد زنی داخل کد را می دهد که به این ترتیب تمرکز شما را بر روی کد زنی قرار می دهد. این نرم افزار توسط Adobe پیاده سازی گردید و تحت مجوز MTI به اشتراک گذاشته شده.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

7. Code Anywhere

CodeAnywhere به شما امکان کد زنی از هر جایی را ی دهد, بدون نیاز به آنکه مورد دیگری را آماده نمایید. کافی است وارد برنامه شوید تا بتوانید صفحات سایت خود را ویرایش نمایید.

حتی زمانی که مجددا وارد برنامه می شوید فایل هایی که باز گذارده بودید مجددا باز می شوند. Codeanywhere از زیان های کد نویسی تحت وب نظیر HTML, PHP, JavaScript, CSS, و XML پشتیبانی کامل می نماید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

8. HTML5 boilerplate

HTML5 boilerplate به شما فریم ورک برای ایجاد صفحات html5 و همچنین المان های مختلف را می دهد. این سیستم با مرورگرهای مختلف سازگاری کامل دارد, به طور مثال با نسخه های قدیمی تر اینترنت اکسپلورر, که به شما امکان استفاده از تگ های html5 نظیر <article>, <aside> and <header> را می دهد.

سیستم همچنین ابزاری برای بهینه سازی سایت برای موبایل دارد, که به شما امکان ایجاد صفحه سازگار با انواع مرورگرها و ابزارها را به گونه ای ساده می دهد. این ابزار همچنین ابزارهای بسیاری نظیر ابزار .htacess برای استفاده از gzip جهت بهینه سازی سایت و سرعت آن دارد.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

9. Google Drawing

به شما ابزار طراحی به صورت آنلاین را می دهد که جهت استفاده از آن کافی است حساب گوگل داشته باشید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

10. jQuery UI

jQuery یک کتابخانه بسیار قدرتمند و مفید جاوا اسکریپت می باشد که به شما امکان ایجاد آنچه که توسط html و css نمی توانید می دهد.

این کتابخانه بسیار مفید بوده ولی کار با آن بسیار سخت می باشد و نیاز به تجربه فراوانی دارد. jQuery UI به شما امکان ایجاد jQuery را توسط نرم فزار می دهد. بنابراین احتیاجی نیست کد نویسی jquery بدانید

11- Duotone

نیاز به ساخت Duotone های مکمل در مدت زمان کوتاه دارید؟ این ابزار گزینه ایده آل برای شما است. تنها کاری که باید بکنید آپلود یک تصویر، انتخاب دو رنگ (یا انتخاب از میان گزینه های از پیش قرار داده شده) و دانلود نتیجه تکمیل شده است.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

12- CSS Gradient

نیازمند کد های مربوط به Gradient های CSS هستید؟ در این ابزار به دنبال پاسخ بگردید. در این ابزار گزینه هایی برای تعیین اندازه، زنگ، نوع و زاویه وجود دارد.

پس از این که Gradient مورد نظر را انتخاب کردید، تنها کار باقی مانده کپی کردن کد تولید شده در Stylesheet خود است.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

13- GatsbyJS

Gatsby یک Site Generator برای React است. شاید بپرسید که چه چیز آن به خصوص است؟

یک مولد PWA (برنامه تحت وب جلو رونده = Progressive Web App)، که با استفاده از قدرت آخرین فناوری ها، React، Webpack، جاوا اسکریپت مدرن، CSS و… وبسایت ها را تشکیل می دهد. همچنین شما را قادر می سازد که داده ها را از هاست منبع با استفاده از GraphQL بیرون بکشید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

14- Pigment

این ابزار شما را قادر می سازد که با استفاده از رنگدانه ها و نور پردازی ترکیبات رنگی را مرور کنید.

به طور پیشفرض، شبکه ای از ترکیبات رنگی به همراه گزینه view کنار به کنار (Side-by-side) تمام صفحه نمایش داده می شود. پس از این که تنظیمات رنگ به پایان رسیدند، کد HEX را به Stylesheet خود کپی کنید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

15- Logomaster

سریعا به یک لوگو نیاز دارید؟ این ابزار گزینه سریعی برای ساخت یک کارت تبلیغاتی در چند دقیقه است. البته، معمولا یک شخص حرفه ای را برای این کار میابید، اما اگر عجله دارید، این ابزار به کمکتان می آید.

با اضافه کردن نام شرکتتان، و کلیک بر روی دکمه Try Me شروع کنید. بعد از آن فقط یک پروسه سریع برای انتخاب دسته بندی، استایل لوگو، رنگ، شعار و… برای گرفتن نتیجه نهایی است.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

16- Dragon Drop

Dragon Drop، یک پلاگین تنظیم مجدد برای Drag and Drop (کشیدن و انداختن) است. این ابزار قابلیت تنظیم مجدد ساده آیتم های لیست، به همراه تعدادی گزینه پیچیده است. با این ابزار، برنامه ها و لیست های به هم ریخته خود را سریعا مرتب کنید.

ابزارهای کاربردی برای طراحی وب

17- Checkbot

Checkbot یک افزونه مرورگر است که به دنبال لینک های خراب، عنوان های تکراری، زنجیره های تغییر مسیر، HTML یا CSS نا معتبر و… می گردد. به علاوه، می تواند جستجوی شما را نیز تسریع دهد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.