مهارت های لازم برای یک برنامه نویس وب و اندروید

برنامه نویس وب

مهارت های لازم برای یک برنامه نویس وب و اندروید

مهارت های لازم برای یک برنامه نویس وب و اندروید

?? یک برنامه نویس اندروید

? برای کار با اندروید چند نکته را باید بدانیم . نکته اول آنکه برای یادگیری برنامه نویسی اندروید و کار با اندروید استودیو حتما لازم نیست زبان جاوا را بلد باشید .

? در واقع جاوا بیس کار با اندروید است و اندروید از جاوا جدا نیست . اما اگر با syntax زبان جاوا آشنا باشید زمانی که یادگیری برنامه نویسی در محیط اندروید استودیو را آغاز می کنید ممکن است کار برای شما قدری ساده تر باشد.

? نکته بسیار مهم در برنامه نویسی موبایل و برای اندروید آن است که این تنها کدنویسی سمت اپلیکیشن نیست که است ، بلکه کدنویسی سمت سرور و در واقع آنلاین کردن اپلیکیشن ها اگر بیشتر از نیمی از کار را بر عهده نداشته باشند خیلی هم کمتر از آن نیست .

برنامه نویس وب

? بسیاری از اپلیکیشن های امروزی نیاز دارند تا آنلاین باشند و اطلاعات را از سرور دریافت کنند و یا اطلاعاتی را به سرور ارسال کنند .

? بهترین و ساده ترین زبان برای ارتباط اپلیکیشن و سرور نیز زبان php است . برای نوشتن پنل مدیریت سمت سرور اپلیکیشن نیز می توان از php استفاده کرد .

? پس خیلی راحت می توان ارتباط پنل مدیریت با دیتابیس و دیتابیس با اندروید را با زبان php برقرار کرد .

? برای ارسال اطلاعات دیتابیس سرور به اندروید ، اطلاعات باید به فرمت json تبدیل شوند و نکته جالب اینجاست که شما می توانید حتی کدهای html را نیز به فرمت json تبدیل کرده و برای اپلیکیشن اندرویدتان ارسال کنید تا آن ها را با دیزاین و امکانات خاصی مورد نظر شما دریافت کرده و نمایش دهد .

? اما مهمترین مسئله در ساخت یک اپلیکیشن اندروید معماری آن نیست ، بلکه قبل از بررسی معماری اپلیکیشن باید الگوریتم چینی درست را یاد بگیریم .

برنامه نویس وب

? این الگوریتم چینی درست علاوه بر آنکه باید سمت اپلیکیشن باشد ، اگر اپلیکیشن شما آنلاین است هم سمت سرور نیز به این الگوریتم چینی درست نیاز دارید .

? شما تا نتوانید با پرسیدن سوالات صحیح از خود یک روند و الگوریتم درست برای کارکرد اپلیکیشن بچینید نمی توانید برای آن کدنویسی کنید .

? الگوریتم چینی دقیقا مشابه نقاشی کشیدن ناشیانه یا پاسخ به سوال های کلی است .

? در هر مرحله شما باید از خود بپرسید هدف چیست ؟ برای رسیدن به این هدف چه مراحلی را باید طی کنم ؟ و در انتها این هدف را با استفاده از چه کدهایی و به چه صورت می توانم پیاده سازی کنم ؟

برنامه نویس وب

برنامه نویس وب و مهارتهای لازم برای او

01 – HTML?

? اولین مهارتی که باید آن را یاد بگیرید، HTML می باشد. این زبان ساختار اصلی صفحات وب را تشکیل می دهد. به عبارتی، اچ‌تی‌ام‌ال زبان نشانه گذاری ورود به دنیای طراحی وب می باشد.

? با اینکه نرم افزارهایی به صورت خودکار دستورات HTML را ایجاد می کنند (شما در محیط بصری طرح خود را مشخص می‌کنید) اما برای اینکه بتوانید طرح ایده آل خود را پیاده سازی کنید، باید حتما با HTML آشنا باشید.

برنامه نویس وب

02 – CSS?

? گفتیم که HTML ساختار صفحات را مشخص می‌کند، اما چیزی که نحوه نمایش و ظاهر گرافیکی سایت را مدیریت می کند، CSS می باشد. بنابراین، دومین زبان مهمی که به عنوان طراح وب سایت باید بر آن تسلط داشته باشید، CSS می باشد.

? به طور معمول افراد حرفه‌ای HTML و CSS را به طور همزمان یاد می گیرند. دلیل اصلی این موضوع ارتباط این دو زبان با یکدیگر می باشد. به زبانی دیگر، برای اینکه یک وب سایت طراحی کرد، آشنایی با این دو زبان ضروری می باشد.

? البته یادگیری CSS برای توسعه دهندگان بک اند (back-end) ضروری نیست؛ هرچند که می تواند مزیت محسوب شود.

برنامه نویس وب

03 – UI و UX?

? ایجاد حس کاربری مناسب از جمله ویژگی هایی می باشد که افراد حرفه‌ای و بخصوص طراحان وب سایت باید با آن آشنا باشند. شما باید بدانید که ترکیب کدام رنگ ها نتیجه بهتری ایجاد می کنند.

? باید بدانید که کاربران با وب سایت شما چگونه ارتباط برقرار می کنند، تا بتوانید طرح مناسب با نیازهای هر دو طرف (خودتان و کاربران) را پیاده سازی کنید.

? به طور خلاصه، اگر می خواهید که بازدید کنندگان را به کاربران دائمی سایت خود تبدیل کنید، لازم است که با مباحث UI و UX آشنا باشید.

? همچنین افرادی که به صورت آزادکاری (freelancer) فعالیت می‌کنند با داشتن مهارت در این زمینه ها می توانند پروژه های بیشتری را دریافت کنند.

برنامه نویس وب

04 – JavaScript و Ajax?

? افرادی که می خواهند خودشان وب سایت های حرفه‌ای طراحی کنند، باید با زبان JavaScript آشنا باشند. البته یادگیری این مهارت برای افرادی که تنها می خواهند وب سایت راه اندازی کنند، لازم نیست.

? در طرف مقابل، توسعه دهندگان وب سایت باید حتما JavaScript را یاد بگیرند.

برنامه نویس وب

05 – PHP, ASP, Java, Perl, یا C++?

? برای یادگیری برنامه نویسی صفحات وب لازم است که حداقل یک یا دو زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

? زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارند که می توانید آنها را یاد بگیرید، ما در تیتر این شماره تنها به موارد رایج که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره کردیم.

? در حال حاظر زبان برنامه نویسی PHP حرف اول را می زند. اگر می خواهید که یک زبان را یاد بگیرید (و یا حداقل با آن شروع کنید) ما PHP را به شما پیشنهاد می کنیم.

? البته همانطور که می توانید خودتان هم حدس بزنید، یادگیری زبان های برنامه نویسی برای طراحان ضروری نیست؛ بلکه این مورد برای توسعه دهندگان بیشتر کاربرد دارد.

? البته با کسب مهارت در این زبان ها می توانید سطح خود را ارتقاء دهید و موقعیت های شغلی بهتری را کسب کنید.

برنامه نویس وب

06 – پشتیبان موبایل?

? امروزه اتصال کاربران به اینترنت بیشتر از طریق گوشی های هوشمند صورت می گیرد. در نتیجه، لازم است که وب سایت ها به گونه ای طراحی شوند که در این دستگاه ها به خوبی نمایش داده شوند.

? برای این مورد لازم است که با مفهموم طراحی واکنشگرا (responsive) آشنا باشید.

برنامه نویس وب

07 – مهارت های ارتباطی?

? مهارت های ارتباطی؟ بله، اشتباهی رخ نداده است! شما به عنوان یک طراح سایت و یا توسعه دهنده وب بهتر است که در این موضوع مهارت داشته باشید.

? هرچند که داشتن این مهارت ضروری نیست، اما با داشتن آن می توانید کارهای خود را به شکل بهتر و ساده تری به انجام برساند.

? هرگونه که فعالیت کنید(آزادکاری، کار در منزل، استخدام در یک شرکت و…) به هر حال باید با افراد دیگر در ارتباط باشید. طرح های خود را به آنها ارائه کنید و خواسته های آنها را شناسایی کنید.

? به بیانی دیگر، هرچقدر هم که طراخ و برنامه نویس تحت وب حرفه‌ای باشید، اما نتوانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید، در کارتان موفق نخواهید نشد.

برنامه نویس وب

08 – سئو?

? بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر (سئو) از جمله مهارت هایی می باشد که برای هر شخصی که می خواهد وب سایت راه اندازی کند و یک برنامه نویس وب ، مفید و کاربردی خواهد بود.

? فاکتورهای زیادی بر روی رتبه سایت اثر می گذارند – از محتوا گرفته تا بک لینک ها – که اگر با آنها آشنا باشید، می توانید وب سایت های بهتری راه اندازی کنید.

? توصیه می شود که در خصوص SEO حداقل مفاهیم اولیه را یاد بگیرید.

برنامه نویس وب

09 – مدیریت سرور?

? کسب حداقل اطلاعات در خصوص نحوه کار سرور و مدیریت آن برای یک برنامه نویس وب بسیار ارزشمند خواهد بود. اکثر طراحان وب سایت خود را از مسائل مربوط به سرور دور نگه می دارند، اما اگر بدانید که سرور چگونه درخواست ها را مدیریت می کند، قادر خواهید بود که وب سایت های حرفه‌ای‌تر را طراحی کنید.

? البته برای توسعه دهندگان وب توصیه می شود که مدیریت سرور را حداقل در حد متوسط یاد بگیرند تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانند اقدام به رفع خطا کنند.

برنامه نویس وب

10 – مدیریت پروژه?

? مدیریت پروژه از آن جمله مهارتی‌هایی می باشد که در هر کسب و کاری نیاز است – طراحی سایت نیز مستثنا نیست.

? مهارت مدیریت پروژه به شما این اطمینان را می دهد که پروژه را در مسیر درست به جلو ببرید و در نهایت با موفقیت آن را به اتمام برسانید. این کار به ظاهر ساده نتایج شگفت انگیزی را به همراه دارد؛

? پس به سادگی از کنار این مهارت رد نشوید.

برنامه نویس وب

? به نظر شما مهارت‌های مهم دیگری هم هستند که یک طراح وب سایت و یا توسعه دهنده وب باید آنها را بداند؟ از طریق دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.?

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.